REKLAMA

BOR przyznaje się do winy ws. wypadku prezydenckiej limuzyny

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 21 marca 2016 09:33
BOR przyznaje się do winy ws. wypadku prezydenckiej limuzyny BOR zamontował w limuzynie prezydenta przestarzałe opony, bo nie dysponował nowym kompletem (fot.:pixabay.com)

• W piątek (18 marca) "Rzeczpospolita" poinformowała o nowych ustaleniach w sprawie incydentu z samochodem prezydenta Andrzeja Dudy, do którego doszło 4 marca na autostradzie A4.
• Zdaniem dziennika, BOR zamontował w prezydenckiej limuzynie przestarzałe opony, bo nie dysponował nowym kompletem.
• BOR przyznaje się do winy.

W piątek (18 marca) "Rzeczpospolita" poinformowała o nowych ustaleniach w sprawie zdarzenia, do którego doszło 4 marca na autostradzie A4 z udziałem samochodu wiozącego prezydenta Andrzeja Dudę.

Zdaniem dziennika, BOR zamontował w limuzynie prezydenta przestarzałe opony, bo nie dysponował nowym kompletem.

"Rz" napisała, że nowe informacje o wypadku na A4 z udziałem prezydenckiego samochodu wskazują, iż w BOR świadomie narażano prezydenta na niebezpieczeństwo", a w dniu zdarzenia "popełniano też błąd za błędem". Według "Rz" w limuzynie Andrzeja Dudy założono oponę wycofaną z użycia.

Po tych doniesieniach, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zapowiedział powołanie zespołu, który miałby zbadać, czy w BOR faktycznie doszło do zaniedbań.

- Po doniesieniach prasowych uznaliśmy, że to wymaga sprawdzenia ze strony ministra spraw wewnętrznych i administracji, stąd zespół kontrolny MSWiA, który sprawdzi tę sprawę i zweryfikuje to, co podaje prasa - powiedział Zieliński.

Dzisiaj (21 marca) "Rzeczpospolita" informuje, że BOR przyznało się do winy. Poinformowało o tym w specjalnym oświadczeniu:

"Wstępne wnioski z realizowanych w Biurze Ochrony Rządu czynności dały podstawę do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, odpowiedzialnych za nieprawidłowości w ramach obsługi transportowej, jak również stanowiły przesłanki rozwiązywania umów o pracę z pracownikami naruszającymi podstawowe obowiązki pracownicze" - cytuje dziennik.

Co więcej, "Rz" dotarła do informacji, z których wynika, że BOR miało w lutym nowy komplet opon do samochodu prezydenta. Nowe ogumienie trafiło jednak do innego samochodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA