REKLAMA

Borys Budka: Zabawa w nazwiska może zgubić każdą partię

  • Autor: PAP/AT
  • 17 sierpnia 2017 10:42
Borys Budka: Zabawa w nazwiska może zgubić każdą partię pozycja powinna tworzyć wspólne listy - powiedział Budka (Borys Budka, fot. ms.gov.pl)

Niewątpliwie należy wsłuchiwać się w głosy wyborców i proponować takie rozwiązania, żeby z jednej strony budować ugrupowanie, które jest w stanie przyciągać nowych wyborców, ale z drugiej też wykorzystywać doświadczenie polityków - powiedział wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

• Najważniejsze, żebyśmy jako opozycja potrafili bazować na tym, co nas łączy - zaznaczył Budka.

• Myślę tutaj o polityce europejskiej, samorządowej i szeroko pojmowanym trójpodziale władzy - dodał.

• Zdaniem Budki, zabawa w nazwiska to coś, co może zgubić każde ugrupowanie.

Budka w TOK FM pytany był o wyniki najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press, dotyczącego zmiany liderów PO i Nowoczesnej. Według sondażu 28 proc. wyborców największej partii opozycyjnej widzi Budkę jako nowego lidera; obecny przewodniczący Grzegorz Schetyna uzyskał 13 proc. poparcie

"Najlepszym rozwiązaniem dla opozycji będą wspólne, mocne listy, w których opozycja jako całość przeciwstawi się PiS-owi i zaproponuje spójną wizję Polski; tylko razem jesteśmy w stanie ten PiS pokonać" - powiedział Budka. "Jeśli teraz zaczniemy koncentrować się na nazwiskach, to możemy popełnić błąd z przeszłości, który często zdarzał się naszym przeciwnikom politycznym" - dodał poseł.

Jak podkreślił, "niewątpliwie należy wsłuchiwać się w głosy wyborców i proponować takie rozwiązania, żeby z jednej strony budować ugrupowanie, które jest w stanie przyciągać nowych wyborców, ale z drugiej też wykorzystywać doświadczenie polityków". Zdaniem Budki, "zabawa w nazwiska to coś, co może zgubić każde ugrupowanie".

"Najważniejsze, żebyśmy jako opozycja potrafili bazować na tym, co nas łączy. Myślę tutaj o polityce europejskiej, samorządowej i szeroko pojmowanym trójpodziale władzy" - podkreślił Budka.

Wiceprzewodniczący PO pytany był także o postępy w pracach zespołu zjednoczonej opozycji parlamentarnej nad zmianami w sądownictwie.

"Ponowiliśmy propozycje, które były zgłaszane przez nas w Sejmie w tej kadencji, propozycje Iustitii(Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia), opracowane przez ekspertów i zgłoszone przez posłów PO, Nowoczesnej i PSL-u, które PiS odrzucił w pierwszym czytaniu" - powiedział Budka.

Jak podkreślił "niezwłocznie" po wetach prezydenta do zmiany w ustawie o KRS i do ustawy o SN, Andrzejowi Dudzie złożono projekt zmian, który demokratyzuje sposób wyboru członków KRS. Jak dodał, opozycja czeka na odniesienie się prezydenta do propozycji, oraz czeka na projekt zmian autorstwa Andrzeja Dudy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA