REKLAMA

Brexit: Czarnecki pyta, czy Tusk, Juncker i Schulz mają dość odwagi, by podać się do dymisji?

 • Autor: GP
 • 27 czerwca 2016 11:59
Brexit: Czarnecki pyta, czy Tusk, Juncker i Schulz mają dość odwagi, by podać się do dymisji? Ryszard Czarnecki: David Cameron potrafił się na to zdobyć, by odejść ze stanowiska. (fot.:facebook.com/epwarszawa)

• Ryszard Czarnecki, wobec dymisji szefa brytyjskiego rządu pyta, czy liderzy UE są gotowi zrobić to samo.
• Czarnecki podkreśla - wszystko wskazuje na to, że kierownictwo UE chce dalej brnąć w politykę, która doprowadziła do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

W poniedziałek (27 czerwca) obiegła Europę informacja o planowanych nowych rozwiązaniach Francji i Niemiec. Mówiło się w o planach powołania superpaństwa w miejsce UE. Sprawę potwierdziło polskie MSZ.

Ryszard Czarnecki, europoseł z PiS, skomentował tę kwestię w porannej audycji Polskiego Radia. Polityk powiązał oczywiście ten temat z Brexitem.

- Jeżeli ktoś ma się bić w piersi, to na pewno w jakimś stopniu premier David Cameron, który troszkę zaszarżował z referendum, ale przede wszystkim przywódcy Unii Europejskiej - ocenił europoseł. -  Oni swoją arogancją, butą, pogardą i wtrącaniem się różnym krajom w ich wewnętrzne suwerenne sprawy, doprowadzili do tego buntu mas.

W postrzeganiu całego ciągu wydarzeń, który rozgrywa się po brytyjskim referendum, Czarnecki jest zdania, że Cameron miał dość odwagi cywilnej, by odpowiedzieć za swoje decyzje. To premier Wielkiej Brytanii zdecydował o referendum.

Czytaj: Kaczyński, po Brexicie obawia się nacjonalistycznych ruchów we Francji

- David Cameron potrafił się na to zdobyć (by odejść ze stanowiska - red.). Czy Tusk, Juncker i Schulz są ulepieni z innej gliny? - zastanawiał się polityk.

Nieoficjalnie mówi się, że Niemcy i Francuzi chcą nowego rozwiązania, które zbliży UE do formatu państwa. Czarnecki taką propozycję nazywa kopaniem grobu idei europejskiej. - Jeżeli ten pomysł będzie realizowany, to Berlin i Paryż będą grabarzami Unii Europejskiej.

Polityk podkreśla, że nieprzemyślana, mocniejsza integracja to nie jest dobre rozwiązanie.

- Ci, którzy w dużym stopniu odpowiadają za Brexit, teraz chcą jeszcze bardziej dokręcić śrubę. Przywódcy unijni wyciągają wnioski fatalne z punktu widzenia przyszłości Unii. (Superpaństwo - red.) to jest pomysł na osłabienie, a z czasem na zabicie Unii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • martin 2016-06-28 07:54:59
  Do PiS Hańba Wstyd!: Co za brednie , ten co to napisał chyba jest po dopalaczach , od kiedy Cameron należy do PiSu ???
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-27 21:59:43
  Typowe dla PiS odwrócenie uwagi od rzeczywistości,David Cameron jest prawicowcom powszechnie wiadome odłamem PiS, porażka premiera Wielkiej Brytanii w Brexit jest porażką Polskiego Rządu i obłąkanego Kaczyńskiego, należy spojrzeć prawdzie w oczy! W związku z powyższym nie tylko to koniec kariery Davida Camerona, lecz również powinien się podać do dymisji Polski Rząd, z uwagi iż, przynieśli przestępcy od łamania prawa hańbę całej Unii Europejskiej, Polska i Kaczyński są winni powyższej kryzysowej sytuacji.
 • wdzivny 2016-06-27 20:34:45
  Czarnecki chyba ma ochotę zastąpić Tuska i koniecznie powiesić krzyż w parlamencie europejskim, tylko, że Tuskowi nie dorasta do pięt i nie nadaje się nawet, by czyścił mu buty! Bez Anglii Europa poradzi sobie całkiem dobrze, gorzej Anglicy, kiedy odejdzie Skocja i Irlandia, a może i pozostałe składowe tej skorupki brytajskiej.
 • Andrzej STAWSKI 2016-06-27 12:54:42
  A ja to walę, czy będzie POLEXIT, czy Czarnecki będzie Prezydentem Europy. Rzygać się chce, jak słucha się tych zidiociałych dziadków, którzy maja parcie na coraz wyższe stołki wdrapując się po plecach zwykłych Kowalskich w krajach unii, czyli drugiej bolszewii . Żeby nie 67 l. na karku to bym ten o mało co kraj opuścił na zawsze. W doopie z patriotyzmem, jak najpierw byliśmy sowiecką republiką a teraz unijną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA