REKLAMA

Brexit: Studia i praca na Wyspach są coraz mniej atrakcyjne dla Polaków

  • Autor: PAP/JS
  • 03 sierpnia 2016 08:26
Brexit: Studia i praca na Wyspach są coraz mniej atrakcyjne dla Polaków Prawie co drugi z 65 ankietowanych młodych ludzi zamierza zaraz po studiach wyjechać z Wielkiej Brytanii. (Fot. Pixabay)

• Tylko 13 proc. polskich studentów w Wlk. Brytanii nie obawia się skutków Brexitu.
• Zarówno oni, jak i pracujący tam specjaliści częściej myślą o wyjeździe.

Studia w Wielkiej Brytanii będą droższe, trudniej będzie o wsparcie finansowe na naukę, po której będzie też więcej problemów ze znalezieniem pracy, zwłaszcza wobec wzrostu antypolskich nastrojów na Wyspach - takie negatywne skutki Brexitu najczęściej wskazywali polscy studenci brytyjskich uczelni, którzy wzięli udział w lipcowym sondażu firmy doradczej Boston Consulting Group.

Prawie co drugi z 65 ankietowanych młodych ludzi zamierza zaraz po studiach wyjechać z Wielkiej Brytanii. To wyraźnie więcej niż w podobnym badaniu z wiosny 2015 r., gdy sześciu na dziesięciu studentów zamierzało przez kilka lat po studiach pozostać na Wyspach - pisze "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA