REKLAMA

Burza śnieżna w Chicago; odwołane loty, zamknięte szkoły

  • Autor: PAP/rs
  • 09 lutego 2018 21:59
Burza śnieżna w Chicago; odwołane loty, zamknięte szkoły Odwołane loty, zamknięte szkoły i liczne wypadki samochodowe - to skutki burzy śnieżnej w Chicago. (Fot. Shutterstock.com)

Odwołane loty, zamknięte szkoły i liczne wypadki samochodowe - to skutki burzy śnieżnej w Chicago. Niżowy front rozciągał się w piątek nad całym regionem Wielkich Jezior i przesuwał w kierunku wschodniego wybrzeża USA.

Z powodu intensywnych opadów śniegu odwołano ok. 1250 lotów w Chicago i Detroit, około jedną piątą wszystkich zaplanowanych na lotniskach w tych miastach - informuje Reuters.

Burza śnieżna spowodowała "znacznie wyższą niż zazwyczaj" liczbę wypadków drogowych - przekazuje z kolei "Chicago Tribune".

W szkołach publicznych w Chicago w piątek odwołano zajęcia. Na podobne dziania zdecydowały się władze w innych aglomeracjach regionu Wielkich Jezior, m.in. Detroit oraz Milwaukee.

Większość dróg w regionie pokrywa śnieg oraz lód, a widoczność jest znacznie ograniczona. Służby bezpieczeństwa apelują o ostrożność i pozostanie w domach.

W piątek front burzowy rozciągał się od stanu Montana na zachodzie USA po południowe Michigan. Burza zmierza w kierunku wschodniego wybrzeża USA, w tym Nowego Jorku. Służby meteorologiczne ostrzegają, że w niektórych miejscach może spaść nawet 36 cm śniegu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
USA

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA