REKLAMA

Burze nad Polską: Szef MSWiA odbierze meldunki o sytuacji po nawałnicach

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 sierpnia 2017 12:11
Burze nad Polską: Szef MSWiA odbierze meldunki o sytuacji po nawałnicach Mariusz Błaszczak odbierze meldunki o sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami (fot. pis.org.pl)

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak w sobotę (12.08) o godz. 13.15 odbierze meldunki dotyczące sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami. Ich bilans to pięć ofiar śmiertelnych, ok. 30 rannych.

Jak informuje rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak noc z piątku na sobotę była bardzo dramatyczna; burze zaczęły się od strony południowej Polski i objęły województwo dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Do godzin porannych strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy, najwięcej w Wielkopolsce i woj. kujawsko-pomorskim.

Nie żyje pięć osób - wszystkie z Pomorskiego. Najtrudniejsza sytuacja jest w miejscowości Suszek, gdzie był zorganizowany obóz harcerski; zginęły tam dwie harcerki, dwadzieścia osób zostało przewiezionych do szpitala.

Najbardziej ucierpiały trzy pomorskie powiaty: chojnicki, człuchowski i bytowski; w woj. kujawsko-pomorskim - powiaty: żniński, sępoliński i nakielski. Pozrywanych jest kilkaset dachów. 

W telekonferencji, poza ministrem Błaszczakiem wezmą udział gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej oraz komendanci wojewódzcy PSP z województw, które najbardziej ucierpiały w czasie nawałnic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA