REKLAMA

Całkowity zakaz aborcji, Mazurek, PiS: "Nie zgadzamy się na to, by karać kobiety"

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 13:14
Całkowity zakaz aborcji, Mazurek, PiS: "Nie zgadzamy się na to, by karać kobiety" Beata Mazurek, poseł PiS na Sejm RP. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

• Beata Mazurek jako pierwsza posłanka PiS stwierdziła, że nie jest zwolenniczką całkowitego zakazu aborcji.
• - Absolutnie nie zgadzamy się na to, by karać kobiety, by dziewczynki rodziły dzieci - mówi posłanka.

Politycy PiS pytani o pozostające nadal w Sejmie dwa projekty zaostrzenia i liberalizacji przepisów aborcyjnych odpowiadają, że będą decydować w oparciu o swoje sumienie. W Polsacie na to pytanie odpowiadała w poniedziałek (20 czerwca) Beata Mazurek.

- Każdy będzie głosował jak będzie chciał. Sytuacja w PiS jest dość jasna - mówiła polityk formacji rządzącej przypominając, że prawicowa partia nie chce narzucać dyscypliny w takich głosowaniach. - Jeśli chodzi o moje zdanie, to nie będę karała kobiet.

Polityk odniosła się do kwestii zapisów zaproponowanych przez środowisko obrońców życia.

Czytaj: Niepełnosprawność to problem mentalności Polaków?

- Jeśli tak (restrykcyjne - przyp. red.) będzie brzmienie ustawy, to za nią nie zagłosuję. I nie jestem w tym odosobniona. Zobaczymy, jak będzie procedowana, jakie będą składane poprawki. Absolutnie nie zgadzamy się na to, by karać kobiety, by dziewczynki rodziły dzieci - dodała.

Ustawa aborcyjna obowiązująca w Polsce to efekt tzw. kompromisu aborcyjnego, który wypracował Sejm na początku lat 90 XX wieku. Pozwala na zabieg usunięcia ciąży w trzech przypadkach: nieodwracalnego uszkodzenia płodu, zagrożenia życia matki lub ciąży, jako efektu czynu zabronionego - gwałtu.

Od czasu uchwalenia tych przepisów wielokrotnie, zarówno środowiska lewicowe, jak i prawicowe bezskutecznie próbowały zmienić obowiązujące prawo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA