REKLAMA

Caracale, Tomasz Siemoniak: Ta ekipa ma dar wywoływania wielkich problemów

  • Autor: GP
  • 10 października 2016 09:45
Caracale, Tomasz Siemoniak: Ta ekipa ma dar wywoływania wielkich problemów Tomasz Siemoniak ocenił, że rezygnacja ze śmigłowców była podyktowana poszukiwaniem pieniędzy. (fot.:facebook.com/TomaszSiemoniakPL)

• Tomasz Siemoniak (PO) nie był zdziwiony tym, jak potoczyły się negocjacje w sprawie śmigłowców Caracal. Zwłaszcza, gdy minister Macierewicz zapowiedział rezygnację z tego kontraktu.
• Polityk Platformy ocenił, że można było z nich zrezygnować w mniej emocjonujący sposób.
• Zapewnił też o wsparciu PO dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Za plus dla prezydent Warszawy uważa fakt, że tylko ona wygrała w stolicy trzy razy wybory samorządowe.

Tomasz Siemoniak (PO) był w RMF FM gościem politycznego, porannego wywiadu w poniedziałek (10 października). Ponieważ polityk w swojej karierze politycznej był ministrem obrony narodowej i przed laty wiceprezydentem Warszawy, o te dwie sfery życia publicznego go pytano.

Pierwszym tematem, w którym Siemoniak się wypowiedział była kwestia zerwanego z Francuzami kontraktu na śmigłowce dla Wojska Polskiego.

- Ministerstwo Rozwoju prowadziło negocjacje w tym temacie - zwracał uwagę Siemoniak. - Nie jest to dla mnie zdziwieniem, że tak to się skończyło. Minister Macierewicz zapowiadał, że zrobi wszystko by ten kontrakt nie doszedł do skutku. Szkoda - mówił polityk PO.

Czytaj: Morawiecki wykluczył kary za zerwany kontrakt na śmigłowce

Największy żal za tę decyzję dla Siemoniaka to strata kolejnego roku, który minie nim rozpisany będzie, ewentualny, nowy przetarg. - Dziwi mnie jak to rozegrano - dodawał.

Siemoniak przypomniał, że rząd PO przekazał dwa wielkie kontrakty zbrojeniowe administracji PiS, oba bez rozstrzygnięcia. Więc nie można zarzucić PO, że pozostawiła nowy rząd bez pola manewru.

- Myślę, że można było to zrobić bez takich emocji - komentował były szef MON. - Ta ekipa ma dar wywoływania wielkich problemów - kończył, analizując że musi chodzić o pieniądze, których Polska nie wyda, bo kontrakt zerwano.

Reprywatyzacja. Siemoniak nie miał kompetencji w tym zakresie

Polityk odniósł się też do sytuacji w Warszawie. Dwie trzecie Polaków widzi w sprawie reprywatyzacji w Warszawie odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz, a 6 na 10 pytanych uważa tę kwestię na tyle poważną, że wymaga ona dymisji prezydent z PO.

- Wygrała trzy razy wyborcy w Warszawie. To jest prawdziwy mandat - skonstatował Siemoniak.

Czytaj: RPO proponuje "kompleksowe rozwiązanie" w sprawie reprywatyzacji

Siemoniak (wiceprzewodniczący PO) zapewnił, że PO będzie wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz. Dopytywany o to, czy sprawa reprywatyzacji była mu znana odpowiedział:

- Byłem wiceprezydentem Warszawy w innym układzie personalnym, 16 lat temu - mówił pytany. Tomasz Siemoniak był samorządowcem w ratuszu Warszawy, gdy prezydentem stolicy był Paweł Piskorski. - Nie było to moje pole odpowiedzialności - skończył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA