REKLAMA

Caracale, Tomasz Siemoniak: Ta ekipa ma dar wywoływania wielkich problemów

 • Autor: GP
 • 10 października 2016 09:45
Caracale, Tomasz Siemoniak: Ta ekipa ma dar wywoływania wielkich problemów Tomasz Siemoniak ocenił, że rezygnacja ze śmigłowców była podyktowana poszukiwaniem pieniędzy. (fot.:facebook.com/TomaszSiemoniakPL)

• Tomasz Siemoniak (PO) nie był zdziwiony tym, jak potoczyły się negocjacje w sprawie śmigłowców Caracal. Zwłaszcza, gdy minister Macierewicz zapowiedział rezygnację z tego kontraktu.
• Polityk Platformy ocenił, że można było z nich zrezygnować w mniej emocjonujący sposób.
• Zapewnił też o wsparciu PO dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Za plus dla prezydent Warszawy uważa fakt, że tylko ona wygrała w stolicy trzy razy wybory samorządowe.

Tomasz Siemoniak (PO) był w RMF FM gościem politycznego, porannego wywiadu w poniedziałek (10 października). Ponieważ polityk w swojej karierze politycznej był ministrem obrony narodowej i przed laty wiceprezydentem Warszawy, o te dwie sfery życia publicznego go pytano.

Pierwszym tematem, w którym Siemoniak się wypowiedział była kwestia zerwanego z Francuzami kontraktu na śmigłowce dla Wojska Polskiego.

- Ministerstwo Rozwoju prowadziło negocjacje w tym temacie - zwracał uwagę Siemoniak. - Nie jest to dla mnie zdziwieniem, że tak to się skończyło. Minister Macierewicz zapowiadał, że zrobi wszystko by ten kontrakt nie doszedł do skutku. Szkoda - mówił polityk PO.

Czytaj: Morawiecki wykluczył kary za zerwany kontrakt na śmigłowce

Największy żal za tę decyzję dla Siemoniaka to strata kolejnego roku, który minie nim rozpisany będzie, ewentualny, nowy przetarg. - Dziwi mnie jak to rozegrano - dodawał.

Siemoniak przypomniał, że rząd PO przekazał dwa wielkie kontrakty zbrojeniowe administracji PiS, oba bez rozstrzygnięcia. Więc nie można zarzucić PO, że pozostawiła nowy rząd bez pola manewru.

- Myślę, że można było to zrobić bez takich emocji - komentował były szef MON. - Ta ekipa ma dar wywoływania wielkich problemów - kończył, analizując że musi chodzić o pieniądze, których Polska nie wyda, bo kontrakt zerwano.

Reprywatyzacja. Siemoniak nie miał kompetencji w tym zakresie

Polityk odniósł się też do sytuacji w Warszawie. Dwie trzecie Polaków widzi w sprawie reprywatyzacji w Warszawie odpowiedzialność Hanny Gronkiewicz-Waltz, a 6 na 10 pytanych uważa tę kwestię na tyle poważną, że wymaga ona dymisji prezydent z PO.

- Wygrała trzy razy wyborcy w Warszawie. To jest prawdziwy mandat - skonstatował Siemoniak.

Czytaj: RPO proponuje "kompleksowe rozwiązanie" w sprawie reprywatyzacji

Siemoniak (wiceprzewodniczący PO) zapewnił, że PO będzie wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz. Dopytywany o to, czy sprawa reprywatyzacji była mu znana odpowiedział:

- Byłem wiceprezydentem Warszawy w innym układzie personalnym, 16 lat temu - mówił pytany. Tomasz Siemoniak był samorządowcem w ratuszu Warszawy, gdy prezydentem stolicy był Paweł Piskorski. - Nie było to moje pole odpowiedzialności - skończył.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA