REKLAMA

CBOS: Rekordowe poparcie dla premier Beaty Szydło. Działania rządu PiS oceniane trochę gorzej

  • Autor: PAP/AT
  • 16 lutego 2017 11:40
CBOS: Rekordowe poparcie dla premier Beaty Szydło. Działania rządu PiS oceniane trochę gorzej Poprawiły się notowania premier Beaty Szydło - obecnie odsetek osób deklarujących zadowolenie, że stoi ona na czele rządu, jest najwyższy od jego powołania (Beata Szydło, fot.wybierzpis.org.pl)

• Zwolennikami rządów PiS jest 37 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.
• 46 proc. jest zadowolonych, że na czele rządu stoi Beata Szydło.
• Obecnie odsetek osób deklarujących zadowolenie, że stoi ona na czele rządu, jest najwyższy od jego powołania.

Jak podkreśla CBOS stosunek Polaków do rządu Beaty Szydło od dłuższego czasu pozostaje na stabilnym poziomie. Nadal największa grupa badanych określa się jako jego zwolennicy (37 proc., tyle samo co w listopadzie i grudniu 2016 roku, od stycznia br. spadek o 2 punkty procentowe). Do przeciwników rządu zalicza się 33 proc. respondentów, od stycznia wzrost o 1 punkt). Obojętność wobec gabinetu deklaruje 26 proc. (bez zmian), 4 proc. nie potrafi określić swojego stosunku do urzędującego gabinetu (wzrost o 1 punkt).

Czytaj też: Oceny prezydenta Andrzeja Dudy idą w górę. Za to posłowie nie mają się czym chwalić

W porównaniu ze styczniem nieco poprawiły się notowania premier Beaty Szydło - obecnie odsetek osób deklarujących zadowolenie, że stoi ona na czele rządu, jest najwyższy od jego powołania (46 proc., od ubiegłego miesiąca wzrost o 1 punkt procentowy). Niezadowolenie z tego, że premierem jest Beata Szydło, wyraża obecnie 40 proc. badanych, od stycznia spadek o 2 punkty), 14 proc. (wzrost o 1 punkt) nie potrafi określić swojego stosunku do szefowej rządu.

49 proc. badanych dobrze ocenia wyniki dotychczasowej działalności rządu premier Beaty Szydło (od stycznia spadek o 1 punkt procentowy), 37 proc. ocenia je negatywnie (spadek o 2 punkty). Według CBOS, zmiana ocen wyników działalności obecnego rządu polega przede wszystkim na wzroście odsetka respondentów, którzy nie potrafią zająć jednoznacznego stanowiska w tej kwestii (14 proc, od stycznia wzrost o 3 punkty).

Czytaj też: Po kryzysie w Sejmie dostało się parlamentowi

45 proc. badanych (od stycznia spadek o 2 punkty procentowe) uważa, że polityka rządu nie stwarza szans poprawy sytuacji gospodarczej, a 43 proc (bez zmian) taką szansę dostrzega. W porównaniu z poprzednim miesiącem nieco zwiększyła się grupa badanych niepotrafiących ocenić działań rządu w sferze gospodarki (wzrost z 10 proc. do 12 proc.).

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 2-9 lutego 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ekonomista realista 2017-02-17 09:11:52
    Do antoni antczak: Szybkość zadłużania budżetu gwałtownie wzrasta. Jak nam PIS dłużej popanuje to następny miliard długu będziemy mieli w 10-12 lat.
  • antoni antczak 2017-02-16 19:24:33
    Przy długu PO PSL 1 biliona ciężko jest wyprostować przez 1 rok.Ale nie smućcie się Merkel ma 2,5 biliona ale w euro.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA