REKLAMA

CBOS: Rząd traci zwolenników

  • Autor: PAP/AT
  • 13 lipca 2017 11:20
CBOS: Rząd traci zwolenników Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i politycy PiS (fot. wybierzpis.org)

Zmniejszyła się grupa zwolenników rządu. Przeciwników jest więcej o 1 punkt proc.

• Zwolennicy rządu to 38 proc. respondentów, przeciwnicy to 31 proc. - wynika z najnowszego, lipcowego sondażu CBOS.

• Obojętni wobec obecnego gabinetu to 28 proc.

• Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło wyraziło 45 proc. ankietowanych, niezadowolenie - 39 proc.

W porównaniu z sondażem z czerwca grupa zwolenników rządu zmniejszyła się o 4 punkty proc. Przeciwników jest więcej o 1 punkt proc. O dwa punkty proc. zwiększyła się grupa obojętnych wobec obecnej Rady Ministrów. Tak jak w sondażu z ubiegłego miesiąca stosunku do rządu nie wyraziło 3 proc. ankietowanych.

Zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło było 45 proc. respondentów - to o 4 punkty proc. mniej niż w sondażu z czerwca. Niezadowolonych z tego faktu było 39 proc. badanych - o 3 punkty proc. więcej niż poprzednio. Zdania w tej kwestii nie wyraziło 16 proc. ankietowanych - o 2 punkty proc. więcej niż w sondażu z poprzedniego miesiąca.

Czytaj też: Oceny parlamentu nadal krytyczne. Za to prezydent ma powody do zadowolenia

Według sondażu dobrze wyniki działalności rządu premier Szydło od czasu objęcia przez nią władzy oceniło 51 proc. badanych (o 2 punkty proc. mniej niż w czerwcu), źle 37 proc. (o 3 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu). Zdania w tej kwestii nie wyraziło 12 proc. badanych (1 punkt proc. mniej niż poprzednio).

Zdaniem 47 proc. ankietowanych polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (o 2 punkty proc. mniej niż w czerwcu). Przeciwnego zdania było 38 proc. (o 1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu). Zdania na ten temat nie wyraziło 15 proc. badanych (o 3 punkty proc. więcej niż w czerwcu).

Sondaż został wykonany przez CBOS w dniach 29 czerwca - 6 lipca, na liczącej 977 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • deskawodna 2017-07-13 15:03:15
    Ten 1 procent (%) wyjechał na wakacje nad morze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA