REKLAMA

Centralny Węzeł Logistyczny Poczty Polskiej powstanie do końca 2021 r.

  • Autor: pt/pap
  • 27 grudnia 2017 08:15
Centralny Węzeł Logistyczny Poczty Polskiej powstanie do końca 2021 r. W całej Polsce powstanie 50 magazynów logistycznych, w lokalizacjach pocztowych, bądź w nowych miejscach, bardziej odpowiednich logistycznie (fot.pocztapolska)

Do końca 2021 r. Poczta Polska chce wybudować w regionie łódzkim Centralny Węzeł Logistyczny - powiedział członek zarządu spółki Paweł Skoworotko.

Jak mówił Skoworotko, spółka szuka kilkudziesięciu hektarów dobrze skomunikowanego terenu. "Pod dachem, na kilkunastu hektarach, zainstalujemy m.in. trzypoziomowe maszyny logistyczne najnowszej generacji" - dodał. "Mamy obecnie kilkanaście obiektów do wyboru, wszystkie w okolicach Łodzi. Jedną z nich jest nieruchomość Polskich Kolei Państwowych" - powiedział Skoworotko.

Jak poinformował, spółka rozbuduje także trzy istniejące już węzły logistyczne - w Poznaniu, Zabrzu i Warszawie, a "w całej Polsce powstanie 50 magazynów logistycznych, w lokalizacjach pocztowych, bądź w nowych miejscach, bardziej odpowiednich logistycznie".

Członek zarządu dodał, że na projektowanych węzłach logistycznych oraz magazynach skorzysta cały kraj. "Szacujemy, że budżet wszystkich inwestycji, łącznie z CWL to 1 mld zł. Całość zostanie oddana w 2021 roku" - powiedział. Zaznaczył, że inwestycja będzie oddawana etapami i niektóre z nich rozpoczną pracę wcześniej niż w 2021 roku.

Skoworotko powiedział, że cała koncepcja węzła została przygotowana przez Pocztę Polską przy udziale partnera zewnętrznego. "Podczas analiz badaliśmy oczywiście rynek europejski. Nie mogliśmy przekopiować 1:1 pomysłu funkcjonującego już np. w Niemczech, czy w Estonii - każdy rynek ma swoją specyfikę, tak samo polski i dlatego cała koncepcja jest dostosowana do warunków w Polsce" - tłumaczył.

Mówił, że były brane pod uwagę koncepcje bardziej rozproszone - bez centrum - i "po analizie spółka doszła do wniosku, że koncepcja zcentralizowana będzie odpowiednia dla Poczty Polskiej". "Braliśmy pod uwagę strumienie wolumenów, jakie są prognozowane w poczcie, obrót zagraniczny, udział Polski jako kraju w Europie Centralnej, który aktualnie w małym stopniu obsługuje logistykę Europy Zachodniej, ale chcemy stać się tego częścią" - wyjaśnił.

"Potrzebujemy nowej sieci logistycznej, gwarantującej poprawę i terminowe dostarczanie przesyłek, a także pełnego śledzenia kosztów. Poza tym nasza obecna sieć logistyczna jest bardziej przystosowana do listów, a chcemy podnieść poziom i obsługiwać coraz więcej paczek" - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA