REKLAMA

Centrum Zdrowia Dziecka, strajk pielęgniarek, Szydło: Będziemy prowadzili dialog, by doszło do porozumienia

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2016 15:36
Centrum Zdrowia Dziecka, strajk pielęgniarek, Szydło: Będziemy prowadzili dialog, by doszło do porozumienia Szydło powiedziała, że pielęgniarki mają prawo do strajku (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Będziemy prowadzili dialog, w celu zachęcania, by porozumienie w Centrum Zdrowia Dziecka zostało podpisane - powiedziała po spotkaniu z ministrem zdrowia premier Beata Szydło.

Spotkanie miało związek z prowadzonym od tygodnia strajkiem pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka.

"Od początku trwającego protestu oczekiwałam, że będziemy dążyli do jego zakończenia, że przede wszystkim musimy mieć na względzie dobro pacjentów, bo Centrum Zdrowia Dziecka to jest miejsce szczególne, leczone są tam dzieci, ale przede wszystkim jest to miejsce nadziei dla wielu rodziców, że ich dzieci, chore dzieci znajdą tam pomoc i że będą tam bezpieczne" - powiedziała.

Szydło dodała, że pielęgniarki mają prawo do strajku i do wyrażania swoich opinii; zaznaczyła, że mają też one na względzie dobro małych pacjentów. "Teraz jest kwestia nawiązania dialogu i porozumienia się. I w tym kierunku będziemy prowadzili dialog, w celu zachęcania do tego, by porozumienie zostało podpisane" - powiedziała premier.

Czytaj też: Radziwiłł: Mam nadzieję, że dziś strajk pielęgniarek będzie zawieszony

Od tygodnia w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" trwa strajk pielęgniarek, które odeszły od łóżek pacjentów, domagając się podwyżek i zwiększenia obsady kadrowej. Alarmują, że jest ich za mało, by zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę pacjentom. Podkreślają, że z powodu niskich zarobków CZD nie jest atrakcyjnym miejscem pracy dla pielęgniarek. W niedzielę wieczorem przerwano negocjacje strajkujących z dyrekcją i dotychczas ich nie wznowiono.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA