REKLAMA

Chorąży: Celem rządu jest szerokopasmowy internet w każdej szkole

  • Autor: PAP/AT
  • 06 grudnia 2016 07:48
Chorąży: Celem rządu jest szerokopasmowy internet w każdej szkole Przepustowość 200 Mega powinna być oczywistością we wszystkich placówkach - powiedział Chorąży (fot.mc.gov.pl)

Celem rządu jest rzeczywiste umożliwienie wszystkim polskim szkołom dostępu do szerokopasmowego internetu - mówił wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Chorąży przyznał, że pierwszy rok nowego rządu zbiegł się z uruchomieniem nowej perspektywy budżetowej UE 2014 -2020, tym niemniej rządowi sporo udało zmienić w sferze organizacyjnej, jeśli chodzi o budowę infrastruktury informatycznej.

"Udało się pewne rzeczy uporządkować i zmienić sposób myślenia" - powiedział. Jednym z osiągnięć jest "zracjonalizowanie budżetów dużych przedsięwzięć informatycznych".

Podjęto też działania zmierzające do uruchomienia we wszystkich polskich szkołach szerokopasmowego internetu, co jest celem rządu. "Przepustowość 200 Mega powinna być oczywistością we wszystkich placówkach" - powiedział Chorąży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA