REKLAMA

CIA od połowy marca ostrzega ABW i służby o możliwym zamachu w Warszawie

  • Autor: GP
  • 01 kwietnia 2016 09:42
CIA od połowy marca ostrzega ABW i służby o możliwym zamachu w Warszawie Logo CIA. (fot.:Global Panorama/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Wedle informacji wywiadowczych, jakie CIA przekazuje swoim odpowiednikom w UE, prawdopodobieństwo zamachu w Europie Środkowo-Wschodniej jest duże.
• Miastami szczególnie narażonymi mogą być Sofia, Bukareszt, Budapeszt, Warszawa i Berlin.

Od grudnia 2015 roku trwa wzmożona wywiadowcza współpraca miedzy służbami państw europejskich, a wywiadem USA. W ramach tej współpracy ABW uzyskuje od swoich amerykańskich odpowiedników część wywiadowczych informacji dotyczących możliwych zagrożeń w Europie. W związku ze zbliżającymi się wydarzeniami w Polsce, Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO, ABW zwraca szczególną uwagę na możliwe zagrożenia terrorystyczne.

Wedle informacji z końca marca, do których dotarła "Gazeta Finansowa" amerykański wywiad ostrzega wszystkie służby europejskie, w tym polskie o wysokim prawdopodobieństwie zamachów na Starym Kontynencie.

Przeczytaj: Polacy mogą się czuć bezpiecznie, mówi szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych

Zamach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest bardzo prawdopodobny. Szczegóły korespondencji między służbami, które udało się ustalić, mówią o równoczesnych atakach bombowych w jednym z niniejszych miast: Sofia, Bukareszt, Budapeszt, Warszawa lub Berlin.

CIA powołuje się na źródła, które mają być ulokowane w siatkach arabskich ekstremistów działających w Europie Zachodniej. Amerykańska służba sugeruje podniesienie poziomu alarmu terrorystycznego i nadzwyczajne środki ostrożności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • fajerwerki na szczyt NATO 2016-04-01 11:04:26
    Za kolejną aferą stoi PiS tysiące to saletry amonowej z Gruzji trafiło do Polski, ile puszczono poza obiegiem nikt nie wie! Saletra amonowa jest najbardziej znanym środkiem do produkcji bomb, najprościej dodać do niej cukru wymieszać z szczelnej puszki zrobić otwór- land podpalić i mamy niewielką bombę kierunkową!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA