REKLAMA

Co czwarty wniosek o 500 plus przez internet

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (GP)/AT
  • 06 listopada 2017 09:01
Co czwarty wniosek o 500 plus przez internet Bartosz Marczuk pilotuje realizację 500 plus w MRPiPS (fot.youtube.com)

25 proc. wniosków o 500 plus zostało złożonych przez internet.

• W tegorocznym oknie na składanie prośby o wsparcie złożono 2,5 mln wniosków w programie 500 plus.

• Zdaniem wiceministra, jeśli realizacja programu będzie dalej tak postępować, zobaczymy w tym roku 400 tysięcy urodzin dzieci w Polsce, co będzie wynikiem znacznie lepszym od prognozowanego.

• W ocenie GUS program 500 plus realnie przyczynia się do ograniczenia ubóstwa w naszym kraju.

 

Program 500 plus działa już półtora toku. Obiecany przez rząd i PiS program socjalnego wsparcia dla rodzic z dziećmi zaczął być realizowany w kwietniu 2016 roku i od tego czasu stał się dla wielu Polaków istotnym składnikiem dochodów gospodarstwa domowego.

Kluczowe w jego realizacji są miesiące jesienne - wrzesień i październik, wtedy bowiem składane są przez Polaków wnioski o świadczenie 500 plus.

W poniedziałek (6 listopada) tegoroczną zbiórkę wniosków podsumował wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.

- Do końca października złożono ponad 2,5 mln wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus - podkreślał w ogólnopolskiej stacji informacyjnej TVP Info współpracownik minister Elżbiety Rafalskiej. Co ważne, wiceminister Marczuk zaznaczył, że co czwarty wniosek został złożony przez internet. Taka statystyka jest lepsza od zeszłorocznej. W analogicznym okresie 2016 roku liczba wniosków złożonych internetowo w programie socjalnym była niewiele niższa.

Jak składano wnioski?

Program 500 plus przez internet jest realizowany w porozumieniu z bankami działającymi w Polsce, co jest znacznym ułatwieniem dla starających się o wsparcie. Banki często pozwalają wysyłać wnioski do MRPiPS przez własne systemy online.

Co czwarty wniosek w programie 500 plus trafia do rozpatrzenia przez internet - poinformował wiceminister Bartosz Marczuk z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

To niejedyne sposoby składania wniosków. 75 proc. składanych jest tradycyjną metodą. Można było je składać do 30 września w gminach albo za pośrednictwem Poczty Polskiej.

W niektóre dni urzędnicy odwiedzali też centra handlowe większych polskich miast.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA