REKLAMA

Co dalej z Inspekcją Transportu Drogowego? Ministerstwa mają odmienne stanowiska

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 stycznia 2016 12:59
Co dalej z Inspekcją Transportu Drogowego? Ministerstwa mają odmienne stanowiska Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że Inspekcja Transportu Drogowego będzie istnieć. MSWiA ma inne zdanie. (fot. gitd.gov.p)

Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) zostanie, tymczasem MSWiA informuje, że nadal pracuje nad ustawą likwidującą Inspekcję.

O dwóch różnych stanowiskach jednego rządu w sprawie Inspekcji Transportu Drogowego donosi RMF FM. Okazuje się, że na ostateczną decyzję w sprawie jej dalszych losów, największy wpływ mogą mieć unijne przepisy.

Jak przypomina RMF FM, na etapie negocjacji akcesyjnych, Polska zobowiązała się do utworzenia odrębnej służby do kontroli transportu drogowego. Potem przyjęliśmy unijną dyrektywę, której konsekwencją była ponad 10 lat temu ustawa powołująca ITD. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, pytany o to, czy ITD można "wykreślić", nie zmieniając traktatu i dyrektyw unijnych odpowiada, że nie jest to możliwe.

Mimo to, MSWiA zapewnia, że nie rezygnuje z planów likwidacji Inspekcji. Niebawem ma być gotowa ustawa w tym zakresie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA