REKLAMA

Co z pieniędzmi dla migrantów? Ministerstwo wciąż czeka

  • Autor: PAP/AT
  • 10 stycznia 2017 06:52
Co z pieniędzmi dla migrantów? Ministerstwo wciąż czeka Integracją cudzoziemców w Polsce zajmują się przede wszystkim organizacje pozarządowe (fot.pixelio.de)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mogło wydać w 2016 r. 2,5 mln euro na integrację cudzoziemców. Z tych pieniędzy resort nie rozdysponował dotąd ani centa.

"Integracją cudzoziemców w Polsce zajmują się przede wszystkim organizacje pozarządowe. W kwietniu 2016 r. ministerstwo ogłosiło dla nich dwa konkursy. Resort miał do rozdysponowania 2,5 mld euro z unijnego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, 500 tys. euro na pomoc dla szukających azylu i 2 mln euro na projekty wspierające integrację migrantów" - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza".

Termin składania wniosków upłynął 20 czerwca. W sumie złożono 100 podań. Działania można było planować od sierpnia. "Osiem miesięcy po ogłoszeniu naboru jego wyniki wciąż nie są znane" - alarmuje "Gazeta Wyborcza" i zaznacza, że MSWIA poinformowało ją, iż ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu.

Czytaj też: Demografia uderzy w gospodarkę. Polska potrzebuje imigrantów

Nierozstrzygnięty wciąż konkurs jest największym programem wspierającym politykę migracyjną, zapewniającym organizacjom środki na dwa lata – informuje "Gazeta Wyborcza".

"Uczestnicy mają podstawy do niepokoju: w lutym 2016 r. miały zostać ogłoszone wyniki poprzedniego naboru rozpisanego jeszcze przez poprzednią ekipę PO-PSL. Termin był trzykrotnie przekładany i w końcu MSWiA konkurs unieważniło - podsumowuje "Gazeta Wyborcza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA