REKLAMA

Coraz więcej dzieci dzięki dobrej koniunkturze i 500 plus

  • Autor: PAP/AT
  • 06 września 2017 06:38
Coraz więcej dzieci dzięki dobrej koniunkturze i 500 plus Klasa średnia czuje się bezpieczniej - sprzyja jej koniunktura gospodarcza, więc rodzi się więcej dzieci (fot.pixabay.com)

W 2016 r. roku urodziła się rekordowa liczba "trzecich dzieci". Klasa średnia czuje się bezpieczniej - sprzyja jej koniunktura gospodarcza. Wpływ na decyzję o powiększeniu rodziny ma także program 500 plus.

W zeszłym roku urodziła się rekordowa liczba "trzecich dzieci". Bo lepiej się nam wiedzie i czujemy się bezpieczniejsi - pisze w "Dziennik Gazeta Prawna".

W 2016 r. na świat w Polsce przyszło o 13 tys. więcej dzieci niż rok wcześniej. Największy przyrost był widoczny w grupie dzieci, które urodziły się jako drugie i trzecie. Na trzecie dziecko najczęściej decydują się mieszkanki dużych miast z wyższym wykształceniem.

Zdaniem ekspertów pokolenie lemingów zmęczone wyścigiem szczurów już nie tylko karierę uważa za dowód sukcesu. Staje się nim również wielodzietna rodzina. Klasa średnia czuje się bezpieczniej - sprzyja jej koniunktura gospodarcza. Wpływ na decyzję o powiększeniu rodziny ma także program 500 plus, który jest pewnego rodzaju gwarantem zabezpieczenia rodziny.

Zdaniem wiceministra rodziny Bartosza Marczuka, te dane to świetny wynik. Główny cel programu to zachęta do rodzenia dzieci, "dlatego też nie wprowadzono kryterium dochodowego przy drugim i kolejnych dzieciach".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • xxx 2017-09-06 09:42:46
    "Zdaniem ekspertów pokolenie lemingów zmęczone wyścigiem szczurów już nie tylko karierę uważa za dowód sukcesu." Co to k... jest? Manipulacja, tępa propaganda, prymitywna socjotechnika, oczywiście pod z góry ustaloną tezę! Od PAPu oczekuję bezstronności i obiektywizmu, a nie zaangażowania politycznego!
  • 1000+ 2017-09-06 08:00:49
    Dodatek do spółkowania by się przydał taki STOSUNEK+REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA