REKLAMA

Czarny hamburger. Kandydatka PO propaguje rasizm?

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 20 października 2015 19:03
Czarny hamburger. Kandydatka PO propaguje rasizm? Kontrowersyjna ulotka kandydatki PO. Fot. krknews.pl

Kandydatka Platformy Katarzyna Bielańska rozdawała w Krakowie ulotki z rasistowskim przesłaniem? Na ulotkach widnieje napis - chcę czarnych kanapek, a nie uchodźców ekonomicznych.

Katarzyna Bielańska figuruje na 21 miejscu na liście PO do Sejmu, w okręgu nr 13. Od wtorku rozprowadza ulotki zawierające wyraźny wizerunek ciemnej bułki oraz ludzi koczujących na powietrzu. Całość opatrzono słowami – Tak dla czarnych burgerów, nie dla uchodźców ekonomicznych.

Tłumaczenie

- Czarny kolor bułki to nawiązanie do koloru skóry uchodźcy, który jest ciemniejszy niż kolor skóry Polaka. Stąd wykorzystanie właśnie tego produktu. Nie ma to absolutnie żadnego wydźwięku rasistowskiego, gdyż sama nie jestem rasistką - zapewniła w rozmowie z krknews.pl kandydatka. Ten portal pierwszy zwrócił uwagę na wątpliwą ulotkę.

PO odcina się od sytuacji

Liderzy Platformy dystansują się od całej sprawy. Grzegorz Lipiec, szef struktur PO w Małopolsce, skrytykował działanie Bielańskiej. Inne osoby z regionu, na przykład europosłanka Róża Thun, poprosiła, by nie korzystać z tych materiałów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • szacunek 2015-10-23 14:08:28
    świetna,dzielna i odważna-ratuje tchórzą (...) ,a oni ją terroryzują.Kobiety zazwycaj są naiwnie politycznie ale Ona ma to coś.Na pewno będzie szczerym przedstawiczielem naszego białego Narodu.
  • wyborca 2015-10-20 20:06:01
    Czy można zagłosować na tę panią? Ale nie mieszkam w Krakowie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA