REKLAMA

Czarzasty: SLD wejdzie do Sejmu

  • Autor: GP
  • 20 czerwca 2016 09:23
Czarzasty: SLD wejdzie do Sejmu Czarzasty o starcie Ogórek: To była nasza wspólna pomyłka. Dlatego siedzę tu, a nie w Sejmie. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD mówi otwarcie, że partia będzie chciała wejść do parlamentu w kolejnych wyborach.
• Jak przyznaje, jednym z powodów porażki w 2015 r. było wystawienie kandydatury Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich.

W poniedziałek (20 czerwca) przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Czarzasty odwiedził TVP. Podkreślił, że SLD ma 23 tys. członków i struktury w całym kraju i że jest to dobra podstawa, na której chce budować pozycję polityczną. Nawiązał do tego, że SLD także straciła władzę jak PO, ale lepiej radziła sobie z tą sytuacją.

Czytaj: Polska i Chiny rozwijają współpracę gospodarczą w infrastrukturze

- Podstawowym spoiwem PO była władza. Gdy tylko jej zabrakło struktury tej partii, zaczęły się sypać - mówił polityk pozaparlamentarnej formacji, przypominając wyrzucenie w Łodzi 700 członków Platformy. - PO to partia władzy - konstatował Czarzasty.

O SLD powiedział wprost: - Mamy aspiracje wejścia do parlamentu.

Dlaczego nie udało się w ostatnich wyborach parlamentarnych? - Z panią Magdaleną Ogórek to był błąd - powiedział od razu polityk SLD. - To była nasza wspólna pomyłka. Dlatego siedzę tu, a nie w Sejmie - dodał.

Czarzasty powiedział otwarcie, że opozycja w Sejmie jest słaba. Liczy, że gdyby wybory potoczyły się inaczej, gdyby w Sejmie znalazło się SLD, polityka parlamentarna wyglądałby lepiej. Przypomnijmy - wejście SLD do Sejmu odebrałoby głosy obecnej większości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Robert Gortat 2016-06-20 13:39:19
    Lewica wejdzie do Sejmu kiedy skompromitowanych typu Czarzastego usunie i to szybko.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA