REKLAMA

Czerech kandydatów na szefa UOKiK

  • Autor: PAP/JS
  • 15 lutego 2016 16:52
Czerech kandydatów na szefa UOKiK Cztery osoby zgłosiły się do konkursu na stanowisko prezesa UOKiK (fot.flickr.com/meridican)

· Cztery osoby zgłosiły się do konkursu na stanowisko prezesa UOKiK.
· Centrum Informacyjne Rządu nie chce ujawnić nazwisk kandydatów na następców odwołanego w styczniu Adama Jassera.
· Termin składania ofert upłynął 8 lutego.
· Według CIR na tym etapie procedury konkursowej nie można podać terminu jej zakończenia.

Cztery osoby zgłosiły się do konkursu na stanowisko prezesa UOKiK, poinformowało PAP Centrum Informacyjne Rządu

Informując 21 stycznia o odwołaniu Adama Jassera, rzecznik rządu Rafał Bochenek przewidywał, że procedura wyłonienia nowego prezesa może potrwać do miesiąca.

Do kompetencji prezesa UOKiK należy kształtowanie polityki antymonopolowej i polityki ochrony konsumentów. Prezes Urzędu odpowiada bezpośrednio przed premierem. Zgodnie z ustawą o UOKiK prezes Rady Ministrów powołuje prezesa UOKiK spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Wśród koniecznych wymagań do objęcia tego stanowiska ustawa o UOKiK wymienia m.in. posiadanie tytułu magistra lub równorzędnego, korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność, wykazywanie się kompetencjami kierowniczymi, przynajmniej 6-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym oraz wykształcenie i wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Prezesa Urzędu.

Nabór przeprowadza zespół powołany przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z upoważnienia prezesa Rady Ministrów, liczący co najmniej 3 osoby, których wiedza i doświadczenie dają rękojmię wyłonienia najlepszych kandydatów. W toku naboru zespół wyłania nie więcej niż 3 kandydatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA