REKLAMA

Część leków zniknie ze sklepów i stacji benzynowych

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 13:19
Część leków zniknie ze sklepów i stacji benzynowych Ministerstwo Zdrowia chce ograniczenia sprzedaży niektórych leków poza aptekami.(Fot. fotolia)

· Ministerstwo Zdrowia pracuje nad ograniczeniem sprzedaży medykamentów poza aptekami.
· Ograniczenia mają wejść w życie za trzy miesiące.
· Nad zmianami pracuje wiceminister Krzysztof Ładna.

Jak informuje RMF FM, wiceminister Krzysztof Łanda pracuje nad nowym rozporządzaniem, które ograniczy sprzedaż medykamentów poza aptekami. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie sprzedaży leków w sklepach i na stacjach benzynowych.

Wiceminister nie określa jeszcze, o jakie konkretnie leki chodzi. Zapowiada analizę każdego z ponad 200 preparatów pod kątem możliwości przedawkowania, interakcji z innymi lekami, ale także ryzyka przechowywania leków w złych warunkach

- Kryterium powinno być przede wszystkim to, jakie jest ryzyko przechowywania leku w niewłaściwych warunkach, gdzie jest naświetlenie, wysoka temperatura. (...) My nie mamy - ani GIS, ani UOKiK, ani GIF - odpowiednich narzędzi, żeby kontrolować wszystkie punkty pozaapteczne. Kontrola aptek jest prowadzona w miarę dobrze i tam jest miejsce na sprzedaż tych leków – mówił wiceminister Łanda dziennikarzowi RMF FM.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA