REKLAMA

Cztery zarzuty dla Marzeny K. ws. reprywatyzacji w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 13 października 2016 16:39
Cztery zarzuty dla Marzeny K. ws. reprywatyzacji w Warszawie Zarzuty dotyczą naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę pełniącą funkcje publiczne; obejmują przestępstwa z lat 2012-2015. (fot.:ms.gov.pl)

Cztery zarzuty z tzw. ustawy antykorupcyjnej postawiła wrocławska prokuratura Marzenie K. zatrzymanej przez CBA w związku ze sprawą reprywatyzacji w Warszawie - poinformowała rzeczniczka tej prokuratury Anna Zimoląg.

Zarzuty dotyczą naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę pełniącą funkcje publiczne; obejmują przestępstwa z lat 2012-2015.

Jak powiedziała rzeczniczka, zarzuty polegają na zatajeniu w oświadczeniach majątkowych - do złożenia których Marzena K. była zobowiązana jako urzędniczka resortu sprawiedliwości - szczególnych danych. "Danych o wypłacie odszkodowań za przejęte na podstawie dekretu Bieruta nieruchomości warszawskich" - wskazała Zimoląg.

Czytaj też: Ziobro o zatrzymaniu b. urzędniczki MS: wszyscy są równi wobec prawa

Dodała, że zarzuty dotyczą również zatajenia przez K., w oświadczeniach, prawa do użytkowania wieczystego działki przy pl. Defilad w Warszawie i o dochodach osiągniętych ze sprzedaży udziałów w użytkowaniu wieczystym gruntu i współużytkowaniu budynku.

Zimoląg nie chciała ujawnić, czy Marzena K. przyznała się do zarzuconych jej czynów i czy składa wyjaśnienia. Dodała, że za zarzucane czyny K. grozi do 5 lat więzienia.

Marzena K. przyznała się do zarzutów postawionych jej przez wrocławską prokuraturę w związku ze sprawą jej oświadczeń majątkowych i reprywatyzacji w Warszawie. Prokurator zakazał jej opuszczania kraju i wyznaczył 500 tys. zł poręczenia majątkowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA