REKLAMA

Czy młodzi ludzie w Dzień Dziadka myślą o swojej emeryturze?

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 22 stycznia 2016 17:44
Czy młodzi ludzie w Dzień Dziadka myślą o swojej emeryturze? Niewielu Polaków oszczędza na emeryturę. (Flickr, Jassen, CC2.0)

• Młodzi ludzie w większości nie myślą jeszcze o przyszłości. Zaledwie 3 proc. Polaków oszczędza na emeryturę.
• Część z nich może być zmuszona do oddania swoich mieszkań w zamian za tzw. rentę hipoteczną.

- 21 stycznia obchodziliśmy dzień babci, a 22 stycznia - dzień dziadka. Młodym Polakom składającym życzenia dziadkom trudno jest sobie wyobrazić, że za kilkadziesiąt lat sami będą na ich miejscu. Obecnie nie myślą jeszcze o tak odległej przyszłości. Niestety ten brak zainteresowania może być przyczyną wielu zmartwień na stare lata. Emerytury obecnie młodych Polaków mogą w przyszłości wynieść zaledwie jedną trzecią ich ostatniego wynagrodzenia. Niestety nie robią oni nic, aby się przed tym zabezpieczyć - przestrzega Jarosław Sadowski, główny analityk firmy Expander.

Czytaj całość na pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • NAPRAWIMY ? 2016-01-22 20:52:12
    Młodzi myślą i są przerażeni, ale nistety pracując od świtu do nocy za 1200zł. na śmieciówce mogą tylko pomażyć o lepszej Polsce.
  • ZYSKODAWCY lp.16 2016-01-22 20:43:59
    KOCHAM DZIADKA nie dlatego, ze zarabiam tylko 1100zł.-za mieszkanie płacę 1300zł. więc nie wiem co byłoby, gdyby nie pomoc dziadka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA