REKLAMA

Czy PiS i PSL pójdą na noże? Ocenia Stanisław Żelichowski

  • Autor: GP
  • 02 marca 2016 08:43
Czy PiS i PSL pójdą na noże? Ocenia Stanisław Żelichowski Stanisław Żelichowski (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

• Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej."
• W rozmowie stwierdził, że PiS wykorzysta przewagę, jaką daje rząd oraz media  i uderzy w PSL.
• Przytoczył ocenę, że badane są życiorysy czołowych postaci z kierownictwa ludowców.

- Mamy otwarty konflikt z PiS - mówi w "Gazecie Wyborczej" Stanisław Żelichowski, wieloletni poseł PSL. - Oni mają przewagę, władzę, media. Przypuszczam, że wkrótce paru naszych działaczy, słusznie czy niesłusznie, zostanie oskarżonych, napiętnowanych.

W swojej ocenie najbliższych miesięcy polityk PSL przekonuje, że PiS chce umniejszyć rolę partii z zieloną koniczyną w logo.

- Jest przygotowywany atak frontalny na część kierownictwa PSL - mówi w wywiadzie Żelichowski, sugerując, że PiS chce zdyskredytować ludowców. - Grzebią w różnych życiorysach. To będzie zagrożenie, bo część ludzi uwierzy w oskarżenia - obawia się były poseł.

Przeczytaj: PSL będzie zbierać podpisy pod ustawą emerytalną

 Obie partie rywalizują od lat o elektorat wiejski.

- Ten elektorat nie zagłosuje na lewicę, na Platformę ani Nowoczesną - podkreśla Żelichowski. - On może zagłosować tylko na PSL, albo na PiS gdy teraz PiS nie ma na wsi elektoratu, on ma wyznawców.

Pozycja PSL w opozycji jest słaba, bo opiera się o najmniejszy klub parlamentarny w Sejmie. Liczy on tylko 16 posłów. Wystarczy, że dwie osoby odejdą i PSL będzie musiało zmniejszyć swoją obecność do koła parlamentarnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA