REKLAMA

Czy system eWUŚ będzie nadal funkcjonował?

  • Autor: Rynek Zdrowia
  • 30 grudnia 2016 06:44
Czy system eWUŚ będzie nadal funkcjonował? Czy system eWUŚ będzie nadal funkcjonował (fot.arch.)

PPOZ zwróciło się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wyjaśnienie, czy system eWUŚ będzie nadal funkcjonował po wprowadzeniu pełnego dostępu pacjentów (również z tzw. "czerwonym światłem") do podstawowej opieki zdrowotnej.

Zapytanie PPOZ skierowane do ministerstwa wynika z faktu podpisania przez Prezydenta RP ustawy z dnia 4 listopada 2016 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta RP, zmiany "zmierzają do zagwarantowania każdej osobie, która skorzysta ze świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, że nie poniesie kosztów udzielonego jej świadczenia opieki zdrowotnej nawet w przypadku, gdy wystąpią trudności z potwierdzeniem jej prawa do świadczeń".

- Pytania i wątpliwości pozostały, dlatego Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia ponownie wystosowało pismo z prośbą o ich wyjaśnienie - mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

"Biorąc pod uwagę czas wejścia w życie ustawy, proszę o potraktowanie naszego wniosku jako pilnego, gdyż zabezpieczenie pacjentów wynikające z podpisanej ustawy, czyli tych nieobjętych ubezpieczeniem zdrowotnym, będzie tematem wielu pytań pacjentów w naszych podmiotach" - uzasadnia w piśmie Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Więcej czytaj na rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA