REKLAMA

Czy Urzędy Stanu Cywilnego wymagają naprawy? Potrzebna współpraca ze stroną rządową

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: JS
  • 12 stycznia 2016 13:54
Czy Urzędy Stanu Cywilnego wymagają naprawy? Potrzebna współpraca ze stroną rządową Urząd stanu cywilnego w Pruszkowie (fot.wikipedia.org/Krzysztof Dudzik/ToSter)

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, działając w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, zorganizowało spotkanie, którego głównym tematem było przygotowanie badania, mającego na celu zdiagnozowanie stanu funkcjonowania USC.

Głównym problemem, z jakim borykają się w ostatnim okresie USC są kłopoty z wdrożeniem elektronicznego systemu rejestracji. System Źródło, mimo upływu czasu ciągle nie działa tak, jak oczekiwaliby urzędnicy, co powoduje dezorganizację pracy.

Uczestnicy ustalili, że przeprowadzą badania ankietowe wśród przedstawicieli wszystkich USC w swoich województwach i na podstawie otrzymanych informacji przygotują odpowiednie wnioski.

Do współpracy zaproszona zostanie również strona rządowa, zdaniem samorządowców z OPOS tylko w taki sposób możliwe jest osiągniecie kompromisu i pożądanych zmian. Kształt ankiet zostanie ustalony w najbliższych tygodniach.

Czytaj na www.portalsamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA