REKLAMA

Czy w szkole można zarabiać 40 tys. zł? Minister edukacji ujawnia patologie

  • Autor: PulsHR.pl
  • 01 marca 2016 16:25
Czy w szkole można zarabiać 40 tys. zł? Minister edukacji ujawnia patologie - Ostateczny kształt reformy edukacji ogłoszę 27 czerwca w Toruniu - mówi Anna Zalewska, minister edukacji. (fot.: men.gov.pl)

- Z badań wynika, że przez najbliższych kilka lat nie powinniśmy na studia wyższe przyjąć jakiegokolwiek chętnego do zawodu nauczyciela, bo nie będzie dla niego w przyszłości pracy w zawodzie – mówi w rozmowie z serwisem portalsamorzadowy.pl Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Tymczasem, w niepublicznych szkołach dyrektorzy potrafią zarabiać nawet po 40 tys. zł miesięcznie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada debaty z nauczycielami na temat zmian w edukacji. Od 7-8 marca ruszą one w szesnastu województwach, a do połowy marca mają zostać wybrani wszyscy nowi kuratorzy.

– Będą oni zapraszać dyrektorów szkół w swoich województwach na rozmowy nie po to, by „zmasakrować” ewaluację, ale po to, żeby zebrać wnioski dotyczące tego, co najbardziej środowisku nauczycielskiemu przeszkadza i jakie zmiany ich zdaniem należy wprowadzić, pamiętając przy tym, aby zrobić to tak, by nie oddać pieniędzy z UE – wyjaśnia Zalewska.

Czytaj więcej o sprawie na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA