REKLAMA

Czystka Schetyny w PO? Łódzkie struktury partii mniejsze o 700 członków

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2016 09:09
Czystka Schetyny w PO? Łódzkie struktury partii mniejsze o 700 członków Cezary Grabarczyk na radzie krajowej PO. (fot.:facebook.com/GajewskaPlochocka)

• Według doniesień medialnych łódzkie struktury PO zubożały o 700 osób.
• Władze partii wydaliły działaczy z powodu niepłacenia składek członkowskich.
• Mówi się, że decyzja jest częścią walki w PO Grzegorza Schetyny i Cezarego Grabarczyka.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł "Newsweek", w łódzkich strukturach PO doszło do znacznego odchudzenia kadr. Według danych tygodnika w jeden dzień członkostwo w partii straciło 700 osób. Osoby te miały nie płacić składek.

Tak szybką decyzję i imponującą liczbę wydalonych uzasadnia się przygotowaniami do zbliżającego się zjazdu w regionie, który może wpłynąć na nadchodzące decyzje PO w kraju. Zmiana może być kolejną odsłoną umacniania pozycji przez nowe kierownictwo pod wodzą Grzegorza Schetyny.

Cezary Grabarczyk, działacz w regionie, wiceszef łódzkiej PO, a także poseł i były minister w rządach PO mówił o sprawie: - Decyzję podjęto pod moją nieobecność. Będę domagać się wyjaśnień.

Czytaj: Minister sportu skomentował zwycięstwo biało-czerwonych

Sytuacja w regionie nie jest pewna. Gdy z łódzkiej PO zniknął Andrzej Biernat (były minister sportu i turystyki) o kontrolę nad regionem walczą Paweł Bliźniuk, obecny p.o. szefa struktur i właśnie Grabarczyk. Bliźniuk jest łączony z Grzegorzem Schetyną.

W strukturach PO w centrum kraju mówi się, że to nie koniec. Kolejne 300 osób może się pożegnać z legitymacjami partyjnymi. Takie kroki zmniejszą liczebność PO w łódzkim o blisko jedną trzecią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA