REKLAMA

Darmowy podręcznik dla trzecioklasistów - ruszają konsultacje społeczne

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 stycznia 2016 13:07
Darmowy podręcznik dla trzecioklasistów - ruszają konsultacje społeczne Opinie dotyczące podręcznika można zgłaszać do 9 lutego (Fot. MEN)

· Są już pierwsze części darmowego podręcznika dla trzecioklasistów "Nasza szkoła".
· Opinie dotyczące podręcznika można zgłaszać do 9 lutego.
· Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z darmowego podręcznika "Nasza szkoła" będą korzystać od 1 września 2016 r.

Jak informuje MEN, są już pierwsze części darmowego podręcznika dla trzecioklasistów "Nasza szkoła". Każdy chętny może je zobaczyć i ocenić na stronie www.naszaszkola.men.gov.pl

Są to dwie części pierwszej odsłony podręcznika do edukacji zintegrowanej oraz pierwsza część podręcznika do matematyki.

Wraz z "Naszą szkołą" uczniowie m.in. zwiedzą wszystkie kontynenty, poznają "Legendę o chlebie" i otrzymają odpowiedź na pytanie "Dlaczego mózg jest ważny?". Na matematyce poznają plany, jednostki i czas. Podziałają na liczbach, popracują nad figurami.

Autorkami podręczników do edukacji zintegrowanej w trzeciej klasie są Maria Lorek i Monika Zatorska. Książkę do matematyki przygotowała Agata Ludwa we współpracy z Marią Lorek.

Opinie i uwagi dotyczące podręcznika można zgłaszać do 9 lutego. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z darmowego podręcznika "Nasza szkoła" będą korzystać od 1 września 2016 r. Już teraz z zapewnionych i przygotowanych przez MEN książek uczą się uczniowie klas pierwszych i drugich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA