REKLAMA

Debata o edukacji odbędzie się w Sejmie. Wymowny tytuł "Zamach na edukację"

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 21 kwietnia 2016 13:18
Debata o edukacji odbędzie się w Sejmie. Wymowny tytuł "Zamach na edukację" Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi obecnie konsultacje społeczne na temat reformy edukacji. (fot.: brpd.gov.pl)

• O skutkach cofnięcia reformy 6-latków debatować mają w Sejmie w piątek (22 kwietnia) pedagodzy, związkowcy i przedstawiciele samorządów w S
• Wśród prowadzących debatę będzie Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca i Sławomir Broniarz, prezes ZNP.
• Samorządowcy z województwa śląskiego przekażą wówczas również apel do szefowej resortu edukacji narodowej, Anny Zalewskiej.

W piątek (22 kwietnia) w Sejmie odbędzie się debata o edukacji. Udział w niej wezmą samorządowcy, pedagodzy oraz przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sądząc po samej nazwie konferencji - "Zamach na Edukację" - można spodziewać się, że strona rządowa nie ma co liczyć na pozytywną recenzję swych działań w sferze edukacji.

W ramach debaty odbędą się trzy panele. Pierwszy, zatytułowany : „Krajobraz po burzy, czyli konsekwencje cofnięcia reformy 6-latków” poprowadzi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. W jego trakcie poruszony ma zostać wpływ cofnięcia reformy 6-latków na samorządy, szkoły oraz przedszkola, a także sytuacja finansowa samorządów, sytuacja kadrowa pracowników oświaty oraz organizacja pracy szkół podstawowych i przedszkoli w roku szkolnym 2016/2017 po zmianach ustawowych dotyczących sześciolatków.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA