REKLAMA

Dekret Donalda Trumpa: Imigranci, którzy przybyli do USA jako dzieci mogą zostać w kraju

  • Autor: PAP/AT
  • 22 lutego 2017 07:35
Dekret Donalda Trumpa: Imigranci, którzy przybyli do USA jako dzieci mogą zostać w kraju Choć deportowany może być każdy nielegalny imigrant, to resort będzie się skupiał na osobach stanowiących zagrożenie (fot.pixabay.com)

• Administracja prezydenta Donalda Trumpa planuje objęcie deportacją niemal wszystkich nielegalnych imigrantów.
• Utrzyma ochronę tych, którzy przybyli do USA jako dzieci - wynika z oficjalnych wytycznych.

Wydane przez ministerstwo bezpieczeństwa narodowego wytyczne dla agentów imigracyjnych są częścią szerszego planu ochrony granic i kontroli imigracji zawartego w rozporządzeniach podpisanych przez Trumpa 25 stycznia.

Poprzedni prezydent Barack Obama wydał w 2012 r. rozporządzenie chroniące przed deportacją 750 tys. imigrantów, wwiezionych nielegalnie do USA przez swych rodziców. Trump mówi, że kwestia ta jest dla niego "bardzo trudna". W trakcie kampanii wyborczej zapowiadał bardziej stanowcze traktowanie problemu nielegalnych imigrantów, których liczbę szacuje się na 11 mln. W związku z tym obiecywał zbudowanie muru na granicy z Meksykiem i niedopuszczenie potencjalnych terrorystów na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA