REKLAMA

Demonstracje: Brytyjczycy przeciwko dekretowi Donalda Trumpa

  • Autor: PAP/AT
  • 31 stycznia 2017 07:26
Demonstracje: Brytyjczycy przeciwko dekretowi Donalda Trumpa Tysiące ludzi demonstrowało przeciwko dekretowi prezydenta Donalda Trumpa (Donald Trump, fot.Gage Skidmore/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Tysiące Brytyjczyków demonstrowały 30 stycznia przeciwko dekretowi prezydenta Donalda Trumpa ws. przyjmowania uchodźców i zakazu wjazdu do USA obywateli siedmiu muzułmańskich krajów.
• W proteście w Londynie wzięło udział ponad 20 tys. osób.

Informacja o planowanych demonstracjach przeciwko Trumpowi i jego planowanej wizycie w Wielkiej Brytanii została w niedzielę rozesłana za pomocą mediów społecznościowych przez dziennikarza "Guardiana" i aktywistę Owena Jonesa oraz lewicową organizację młodzieżową Momentum (skupioną wokół przywódcy Partii Pracy, Jeremy'ego Corbyna).

"Donald Trump nałożył zakaz wjazdu na obywateli siedmiu krajów (Iraku, Iranu, Syrii, Sudanu, Libii, Jemenu i Somalii - red.), w których większość populacji to muzułmanie. (...) Stańmy solidarnie z tymi, którzy zostali zaatakowani przez nienawistny rząd Trumpa" - apelował na Facebooku Jones.

Największa demonstracja została zorganizowana w Londynie przed siedzibą brytyjskiej premier Theresy May na Downing Street, gdzie według szacunków oficerów policji, z którymi rozmawiała zebrało się "co najmniej 20-25 tys. osób".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA