REKLAMA

"Die Welt" o postępowaniu przeciwko Polsce: Węgry zgłoszą weto

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2017 19:14
"Die Welt" o postępowaniu przeciwko Polsce: Węgry zgłoszą weto "W razie potrzeby jeden uparciuch pospieszy z pomocą drugiemu, czyli: Budapeszt zgłosi weto" - pisze gazeta i dodaje, że Komisja Europejska jest w tym wypadku bezradna. (fot. pixabay.com)

Niemiecki dziennik "Die Welt" pisze, że "aby przeforsować postępowanie karne przeciwko Warszawie", potrzebna jest jednomyślność w Radzie Europejskiej, a tej nie będzie za sprawą Węgier. Gazeta sugeruje powiązanie funduszy strukturalnych z praworządnością.

W ten sposób "Die Welt" skomentował decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7. traktatu unijnego wobec Polski; jednocześnie KE dała Warszawie trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji.

"W razie potrzeby jeden uparciuch pospieszy z pomocą drugiemu, czyli: Budapeszt zgłosi weto" - pisze gazeta i dodaje, że Komisja Europejska jest w tym wypadku bezradna.

"Die Welt" odnotowuje następnie, że rozważane jest powiązanie w przyszłości unijnych funduszy strukturalnych z poszanowaniem praworządności przez państwa członkowskie "i odebranie w ten sposób pieniędzy Polsce". Niemiecki dziennik uważa, że "UE nie powinna zwlekać z podjęciem tej reformy".

"Zarazem dla wszystkich powinno być jasne: na warszawskich ideologach nie zrobi to większego wrażenia" - pisze "Die Welt" i dodaje, że prędzej czy później UE będzie się musiała podzielić, a "Polska partii PiS będzie należeć do marginesu i nie będzie partnerem, którym mogłaby być".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA