REKLAMA

Dłuższy urolp dla pracowników? Ministerstwo jest za

  • Autor: PAP/AT
  • 06 listopada 2017 06:34
Dłuższy urolp dla pracowników? Ministerstwo jest za Firmy - jeśli zechcą - wymiar urlopu będą mogły wydłużyć (fot.shutterstock)

Eksperci pracujący nad zamianami w Kodeksie pracy proponują minimum 26 dni urlopu dla wszystkich zatrudnionych niezależnie od stażu pracy i wprowadzenie nowego typu umów w miejsce śmieciówek.

Minimum 26 dni urlopu dla wszystkich zatrudnionych niezależnie od stażu pracy i wprowadzenie nowego typu umów w miejsce śmieciówek – takie propozycje mają eksperci pracujący nad zamianami w Kodeksie pracy – podaje „Fakt”.

Według informacji gazety, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zgodzi się na zamiany w urlopach.

"Co do umów sprawa nie jest jeszcze przesądzona" - czytamy.

Dziś - w zależności od długości stażu - pracownicy mają 20 lub 26 dni urlopu. Teraz wszyscy mieliby co najmniej 26 dni, bo firmy - jeśli zechcą - wymiar urlopu będą mogły wydłużyć - napisał "Fakt". Poza tym pracownicy nie będą już mogli kumulować zaległego urlopu.

"Nasza propozycja zakłada, że ma on być udzielony w roku kalendarzowym, za który przysługuje" - cytuje gazeta prof. Arkadiusza Sobczyka, przewodniczącego zespołu opracowującego projekt nowego Kodeksu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anna KLZ 2017-11-06 17:32:53
    faktycznie 26 dni dla wszystkich, to dobry kierunek, natomiast kto będzie na zastępstwach? należałoby skrócić dzienny wymiar do 6 / 7 godzin.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA