REKLAMA

Do Sejmu tylko w marynarce. Parlament wprowadza dress code

  • Autor: GP
  • 08 kwietnia 2016 18:59
Do Sejmu tylko w marynarce. Parlament wprowadza dress code Garnitur jako ubiór obowiązujący w Sejmie. Są propozycje prezydium. (fot.: Jonathan Mueller/flickr.com/CC BY 2.0)

Prezydium Sejmu zaproponowało, by posłowie i dziennikarze w Sejmie byli zobowiązani wytycznymi dotyczącymi ubioru, tzw. dress code.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, jakie przygotowało Prezydium Sejmu dla posłów i dziennikarzy, do Sejmu będzie można wejść tylko w stosownym ubiorze. W związku z tym zmieniają się kolory w jakich będziemy mogli oglądać posłów i senatorów. Panów będzie obowiązywać marynarka, a panie stonowany dobór kolorów.

- Dba się, by na sali plenarnej był przestrzegany pewien dress code i są parlamenty, które to regulują wprost np. włoski czy brytyjski - mówił o zasadach, jakie obowiązują parlamentarzystów na świecie poseł PO, Rafał Trzaskowski. Poseł wypowiadał się dla Radia ZET. - Są takie, gdzie to jest pewna umowa jak Parlament Europejski czy Kongres Stanów Zjednoczonych. Natomiast jeżeli chodzi o regulowanie, jak są ubrani ludzie, którzy wchodzą do parlamentu, większość parlamentów nie jest aż tak restrykcyjna.

Prezydium Sejmu tymi, nowymi regulacjami chce zwłaszcza wpłynąć na ubiór dziennikarzy. W ocenie administracji budynków parlamentu wielu pracujących w Sejmie (zwłaszcza dziennikarzy z ekip telewizyjnych) miało przychodzić w luźnych strojach, które są wygodne w pracy, ale nie pasują do specyfiki i powagi Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA