REKLAMA

Dobre wiadomośc z rynku pracy. Bezrobocie w Polsce wśród najniższych w UE

  • Autor: AT
  • 02 października 2017 11:59
Dobre wiadomośc z rynku pracy. Bezrobocie w Polsce wśród najniższych w UE Przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 7,6 proc. (fot.pixabay.com)

Stopa bezrobocia w sierpniu 2017 r. w krajach Unii Europejskiej wyniosła 7,6 proc. Najwyższa była w Hiszpanii, najniższa w Niemczech - podał Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. W Polsce wyniosła 4,7 proc.

W sierpniu stopa bezrobocia, po dostosowaniu sezonowym, według metodologii Eurostatu, wyniosła w Polsce 4,7 proc., wobec 4,8 proc. w lipcu - podał Eurostat.

Liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła 812 tys. w sierpniu wobec 834 tys. miesiąc wcześniej.

Natomiast stopa bezrobocia w strefie euro w sierpniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych - jak podał Eurostat - wyniosła 9,1 proc., wobec 9,1 proc. w poprzednim miesiącu.

Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 9,0 proc.

Z kolei przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 7,6 proc., wobec 7,7 proc. w poprzednim miesiącu.

Czytaj też: W połowie województw spadła liczba osób bezrobotnych

Najwyższa była w Hiszpanii: 17,1 proc., najniższa w Niemczech: 3,6 proc.

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec sierpnia br. 7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA