REKLAMA

Dochodzenie ws. drona przy kancelarii premiera - dwóch zatrzymanych

  • Autor: PAP/JS
  • 27 września 2016 16:31
Dochodzenie ws. drona przy kancelarii premiera - dwóch zatrzymanych (fot.pixabay)

W ramach działań ABW w dochodzeniu ws. drona, który latał w okolicach kancelarii premiera, zatrzymani są dwaj Rosjanie, którzy sterowali tym urządzeniem - poinformował  rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Michał Dziekański.

- Obaj są obywatelami Federacji Rosyjskiej. Są to osoby, które uczestniczyły, według ustaleń Biura Ochrony Rządu i policji, w wykonywaniu lotu tym dronem - powiedział  Dziekański.

Czynności w dochodzeniu tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Warszawie powierzyła Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Biuro prasowe ABW poinformowało, że w tej sprawie Agencja wykonuje swoje ustawowe zadania. Biuro nie udzieliło innych informacji. "Wszelkie pytania należy kierować do Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - podała Agencja.

Rzecznik prokuratury nie ujawnił żadnych szczegółów prowadzonych czynności ani dotychczasowych ustaleń. Podał jedynie, że prowadzone jest dochodzenie na podstawie Prawa lotniczego. Przewiduje ono do 5 lat więzienia za złamanie zakazu posługiwania się dronami w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu.

W poniedziałek (26 września) rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz podawała, że drona zauważył funkcjonariusz BOR na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii premiera. "Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji" - powiedziała. Okazało się, że jest to obywatel Federacji Rosyjskiej. Dron został zabezpieczony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA