REKLAMA

Dodatek motywacyjny: MEN zdradza ile dostaną nauczyciele dyplomowani

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT
  • 13 września 2017 11:52
Dodatek motywacyjny: MEN zdradza ile dostaną nauczyciele dyplomowani Dodatek dla nauczyciela będzie stanowił uzupełnienie obecnego systemu awansu zawodowego powiązanego z systemem wynagradzania (fot.fotolia)

Ministerstwo Edukacji Narodowej w projekcie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych proponuje by nauczyciele dyplomowani dostawali dodatek motywacyjny. Warunkiem jest co najmniej trzyletni okres pracy w szkole od dnia nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego i z wyróżniająca ocena pracy.

• Projekt stosownej ustawy przyjęty został 12 września br. przez Radę Ministrów i skierowany zostanie do prac w Parlamencie.

• Zgodnie z proponowaną zmiana, dodatek za wyróżniającą pracę po raz pierwszy nauczyciele dyplomowani będą mogli otrzymać od 1 września 2020 r.

• W docelowej wysokości otrzymają go od 1 września 2022 r. Do tego czasu wysokość dodatku ma corocznie sukcesywnie wzrastać.

Resort edukacji szacuje, że od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2022 r. dodatkowe pieniądze za wyróżniającą pracę wypłacane mają być w wysokości:

- około 95 zł, tj. 3 proc. kwoty bazowej – od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r.

- około 190 zł, tj. 6 proc. kwoty bazowej – od 1 września 2021 r. dnia 31 sierpnia 2022 r.

- około 500 zł, tj. 16 proc. kwoty bazowej – od 1 września 2022 r.

Jak wynika z projektu, praca nauczycieli, w tym także nauczycieli dyplomowanych, co do zasady, oceniana będzie co trzy lata. Kryteria tej oceny zostaną określone w nowym rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. W przypadku uzyskania kolejnej oceny pracy na niższym poziomie, nauczyciel utraci prawo do tego dodatku.

Czytaj też: Wielkie zmiany w pracy nauczyciela. MEN przygotowało projekt

Docelowo wysokość dodatku będzie równa 16 proc. kwoty bazowej określonej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA