REKLAMA

Dogonimy średnią unijną pod względem zarobków?

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 21 marca 2016 13:05
Dogonimy średnią unijną pod względem zarobków? Minister Mateusz Morawiecki chciałby, aby za 15 lat średnie zarobki Polaków dogoniły średnią unijną (Fot. : www.kostrzyn.um.gov.pl)

Minister Mateusz Morawiecki chciałby, aby za 15 lat średnie zarobki Polaków dogoniły średnią unijną. Artur Skiba, prezes firmy Antal International uważa, że jest to całkiem realne.

Minister Mateusz Morawiecki chciałby, aby za 15 lat średnie zarobki Polaków dogoniły średnią unijną.

– Trzeba pamiętać, że poziom zarobków warto zawsze rozważać w odniesieniu do siły nabywczej pracowników, a nie wartości bezwzględnych. Choć zarobki w Polsce są niższe niż w wielu krajach na Zachodzie, również koszty życia są nieporównywalne – mówi Artur Skiba, prezes firmy Antal International.

Dodaje, że biorąc pod uwagę ten fakt, już teraz możemy mówić o coraz bardziej wyrównanych wynagrodzeniach w obszarze Unii Europejskiej, w szczególności w przypadku specjalistów i menedżerów.

– Na części stanowisk różnice są wręcz niezauważalne. W tym świetle założenie ministra Mateusza Morawieckiego jest w zupełności realne – wyjaśnia Artur Skiba.

Czytaj całość na: pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław Komosa 2016-03-21 14:06:19
    Ale tylko pod warunkiem wpompowania ogromnych środków w nowe technologie i innowacyjne i poszukiwane produktu oraz gdy obniżone zostaną podatki a szczególnie koszty pracownicze związane z wynagrodzeniem. Inaczej się nie da - patrzcie i uczcie się od Hong KonguREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA