REKLAMA

Dolniak o Brexit: W Polsce ugrupowania narodowe cieszą się z decyzji Londynu

  • Autor: GP
  • 27 czerwca 2016 10:25
Dolniak o Brexit: W Polsce ugrupowania narodowe cieszą się z decyzji Londynu Barbara Dolniak: Ani premier Beata Szydło, ani Prawo i Sprawiedliwość nie są zadowoleni z Brexitu. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 pl)

• Barbara Dolniak chce diagnozować Brexit, nim zacznie się szeroka naprawa UE.
• W ocenie polityk Nowoczesnej siły narodowe cieszą się z decyzji, jaka zapadła na Wyspach.
• Opozycyjna partia chce od rządu działań, a nie tylko słów.

Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu z ramienia Nowoczesnej, komentowała i precyzowała, jak powinna wyglądać UE w ocenie partii. W jej komentarzu dominuje przekonanie, że Brexit nie jest dobrym prognostykiem dla kontynentu. Jednocześnie dla wielu, także w Polsce, to próba zbudowania pozycji politycznej.

Posłanka Dolniak chce wpierw diagnozy przyczyn sytuacji, nim zaczniemy naprawiać na szybko proces integracji:

- Najpierw trzeba zdiagnozować przyczyny Brexitu - mówiła w TVP, w poniedziałek (27 czerwca) polityk. - Dopiero potem powinno się pracować nad programem likwidacji minusów Unii Europejskiej. Podane hasła wymagają wypełnienia treścią, byśmy mogli ocenić, czy to są propozycje godne rozwagi i ewentualnego zaakceptowania.

Gdy zapytano ją o możliwe konsekwencje Brexitu dla polskiej polityki wicemarszałek Sejmu dostrzegła, że już są siły gotowe kapitalizować poparcie społeczne z decyzji Brytyjczyków.

- W Polsce ugrupowania narodowe cieszą się z Brexitu.

Polityk Nowoczesnej chce od rządu realnych działań.

- Z tego co słyszę, ani premier Beata Szydło, ani Prawo i Sprawiedliwość nie są zadowoleni z Brexitu - mówiła poseł. - Ale to musi mieć poparcie w czynach, nie tylko w słowach polityków.

Nowoczesna popiera, by o sytuacji i przyszłości UE decydowano w jak najszerszym gronie.

- O przyszłości Europy powinni decydować wszyscy członkowie Unii. Nie powinno być sytuacji, w której rozmawiają tylko niektóre kraje - precyzowała Dolniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA