REKLAMA

Doradcy wyliczą wysokość emerytury i doradzą czy warto przejść na emeryturę

  • Autor: PAP/AT
  • 22 maja 2017 12:42
Doradcy wyliczą wysokość emerytury i doradzą czy warto przejść na emeryturę Od 1 lipca w placówkach ZUS w całej Polsce będą działać doradcy emerytalni (fot.pixabay.com)

Od 1 lipca w placówkach ZUS w całym kraju będą działać doradcy emerytalni. - Doradca przygotuje prognozę wysokości świadczenia i przybliży obywatelowi, w jaki sposób skorzystać z prawa do emerytury – zapowiedział wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed.

• Od 1 lipca w placówkach ZUS w całej Polsce będą działać doradcy emerytalni.

• Doradcy będą mogli przybliżyć przyszłym emerytom , w jaki sposób skorzystać z prawa do emerytury.

• Dzięki temu przyszły emeryt będzie mógł się zorientować, jaką wysokość emerytury otrzyma i czy decyzja o przejściu na emeryturę będzie dla niego najlepsza w tym momencie - zaznaczył Stanisław Szwed.

Szwed we Wrocławiu uczestniczył w spotkaniu w ramach kampanii "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Kampania informacyjna jest realizowana wspólnie przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarię Prezydenta oraz NSZZ "Solidarność". Rozpoczęli ją w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz szef "S" Piotr Duda.

Czytaj też: Rząd zapłaci 10 tys. osobom, które nie przejdą na emeryturę?

"Bardzo ważnym elementem tej naszej kampanii jest udział ZUS i wprowadzenie tzw. doradców emerytalnych, którzy od 1 lipca rozpoczną swoją działalność i z pomocą tzw. kalkulatora emerytalnego będą mogli przyszłym emerytom przybliżyć, w jaki sposób skorzystać z prawa do emerytury, a przede wszystkim przygotować prognozę wysokości świadczenia" - powiedział Szwed.

Podkreślił, że dzięki temu przyszły emeryt będzie mógł się zorientować, jaką wysokość emerytury otrzyma i czy decyzja o przejściu na emeryturę będzie dla niego najlepsza w tym momencie.

Przyszły emeryt będzie mógł się zorientować, jaką wysokość emerytury otrzyma i czy decyzja o przejściu na emeryturę będzie dla niego najlepsza w tym momencie - powiedział wiceminister (Stanisław Szwed, fot.twitter.com/Stanislaw_Szwed)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że w ciągu pierwszego tygodnia pilotażowego programu 13 doradców emerytalnych w 10 placówkach obsłużyło 2,2 tys. osób i ponad 550 osobom wyliczono wysokość przyszłego świadczenia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA