REKLAMA

Doskonalenie zawodowe nauczycieli. Jest nowe rozporządzenie ministra edukacji

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 13 lipca 2016 14:05
Doskonalenie zawodowe nauczycieli. Jest nowe rozporządzenie ministra edukacji Uczestnicy kursów kwalifikacyjnych otrzymają świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego według wzoru określonego w rozporządzeniu (fot. pixabay)

• Projekt rozporządzenia w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli został skierowany we wtorek (12 lipca) do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.
• Dokument precyzuje kto będzie mógł prowadzić doskonalenie nauczycieli i jakie warunki musi spełniać kandydat na dyrektora takiej placówki.
• Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2016 r.

Jak podkreśla Ministerstwo Edukacji Narodowej, proponowane w projekcie rozwiązania nie odbiegają od dotychczasowych przepisów określających zasady działania placówek doskonalenia nauczycieli, obowiązujących do 30 września 2016 r.

Kto może doskonalić zawodowo nauczycieli?

Jedna z większych zmian dotyczy podmiotów, które będą uprawnione do prowadzenia doskonalenia nauczycieli. Będą to mogły prowadzić placówki doskonalenia nauczycieli, szkoły wyższe oraz inne jednostki, których zadania statutowe są związane z doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Natomiast nie będą już mogły prowadzić doskonalenia zawodowego nauczycieli zakłady kształcenia nauczycieli, tj. kolegia nauczycielskie i nauczycielskie kolegia języków obcych, z uwagi na ich likwidację z dniem 1 października 2016 r.

W projekcie uwzględniono także dodatkową kompetencję kuratora oświaty odnośnie opiniowania planów pracy publicznych placówek doskonalenia nauczycieli.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA