REKLAMA

Dowody tożsamości dla uchodźców. W Polsce wydano ich już blisko 500

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 28 grudnia 2015 15:28
Dowody tożsamości dla uchodźców. W Polsce wydano ich już blisko 500 Od 13 listopada do 10 grudnia 2015 roku spersonalizowano 472 sztuk dokumentów (fot. .cpd.msw.gov.pl)

Jak ustaliło RMF FM, Polska wprowadziła dowody osobiste dla uchodźców. Urząd do Spraw Cudzoziemców wydał już co najmniej kilkaset takich dokumentów. Zamówienie jest na ponad 15 tys.

Jak informuje RMF FM, prace nad dowodami zaczęły się kilkanaście miesięcy temu, ale pierwsze dokumenty o nazwie Tymczasowy Dowód Tożsamości Cudzoziemca w postaci plastikowej karty, (takiej jak używana w polskich dowodach osobistych) pojawiły się zaledwie kilka miesięcy temu.

Dokumenty o takiej nazwie były już wprawdzie używane od kilkunastu lat przez Straż Graniczną i Urząd do Spraw Cudzoziemców, ale do tej pory miały formę kilkustronicowego formularza wypełnianego przez funkcjonariuszy SG.

Teraz są to bardzo nowoczesne i doskonale zabezpieczone dokumenty z wbudowanym czipem, na którym można zapisać pełne dane cudzoziemca, jego zdjęcie czy podpis. Użyta technologia pozwala też w przyszłości zapisać dowolne dane biometryczne, na przykład odciski palców.

Urząd do Spraw Cudzoziemców do tej pory zamówił ponad 15 tys. takich plastikowych kart. Jak poinformowało RMF FM biuro prasowe MSWiA, od 13 listopada do 10 grudnia 2015 roku spersonalizowano 472 sztuk dokumentów.

Dokument ten jest wydawany cudzoziemcom, którzy ubiegają się na terytorium naszego kraju o ochronę międzynarodową i prawną do czasu zakończenia postępowania do pobytu na terenie RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Strzelec wybornej 2015-12-29 13:23:01
  Kolejne śmierdzące jajo pozostawione przez POparańskich bolszewików! 15 tysięcy terrorystów! I kto to będzie zwalczał? Ciekawe czy przynajmniej POpaprańcy zadbali o to, żeby w służbach imigracyjnych pracowała wystarczająca ilość urzędników ze znajomością języka arabskiego? W ogóle, żeby jacyś pracowali, bo pewnie nie każdy z imigrantów będzie znał język polski. W Syrii pewnie tego nie uczą, za to rozebrać i złożyć kałacha w minutę, to już pięcioletnie dzieci umieją!
 • rozum 2015-12-29 09:01:29
  Do rene: widzę , że nic nie kumasz , przecież to tylko przykład pospolitego nazwiska w RP , nie umiesz czytać ??????
 • rene 2015-12-29 08:28:44
  Ja rozumiem ZION i UTOPIA, ale JAN KOWALSKI?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA