REKLAMA

Drożdżówki w szkole według nowej receptury: Opracowano przepis na radziwiłówkę

  • Autor: Rynekaptek.pl/JS
  • 05 kwietnia 2016 14:12
Drożdżówki w szkole według nowej receptury: Opracowano przepis na radziwiłówkę Nowy minister zdecydował o powrocie drożdżówek do sprzedaży, ale pod warunkiem, że ulegnie zmianie ich receptura (fot.flickr.com/Klearchos Kapoutsis)

• Rada Promocji Żywności Prozdrowotnej opracowała przepis na drożdżówkę, która będzie mogła trafić do szkół.
• Teraz w sprawie receptury musi się wypowiedzieć Główny Inspektorat Sanitarny.

Receptura ma być znana w połowie kwietnia. Będzie ją mogła produkować każda firma, która zgłosi się po recepturę i pozytywnie przejdzie weryfikację stowarzyszenia. Organizacja zgłosiła do urzędu patentowego znak "Produkt Prozdrowotny RPŻP".

Na pierwszy ogień pracy Rady idzie zagadnienie poprawy zaopatrzenia sklepików w szkołach w żywność tak, aby była zdrowa i smaczna. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest drożdżówka radziwiłłówka.

Zobacz też: Będzie łatwiej dostać się do sanatorium?

Poprzednia ekipa ministerstwa zdrowia zdecydowała o usunięciu drożdżówek ze sprzedaży w szkolnych sklepikach. Nowy minister zdecydował jednak o powrocie ciastek do sprzedaży, ale pod warunkiem, że ulegnie zmianie ich receptura. Chodzi m.in. o to, by cukier w produktach sprzedawanych w szkolnych sklepikach można było zastąpić owocowym farszem, w których zamiast cukru będą wykorzystane winogrona.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA