REKLAMA

Duda: Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Nie sądzę by się to zmieniło

  • Autor: PAP/AT
  • 25 stycznia 2017 07:55
Duda: Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Nie sądzę by się to zmieniło Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny - powiedział prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

• Małżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny - powiedział prezydent Andrzej Duda. 
• Nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu, tak żeby on nawet był interpretowany inaczej - podkreślił.

Prezydent był pytany we wtorek w Telewizji Republika, czy w Polsce możliwa jest zmiana, aby wprowadzić "jakąś formę związku osób tej samej płci" i wpisać to do prawa.

"W Polsce ten problem jest jasno i wyraźnie uregulowany w konstytucji. Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Tutaj problemem jest jasna i wyraźna norma konstytucyjna" - zaznaczył Andrzej Duda.

"Nie sądzę żeby była większość polityczna, która w tym zakresie zgodziłaby się na jakąkolwiek zmianę w konstytucji, która by rozwadniała ten zapis i pozwalała interpretować ten zapis, że małżeństwo to może jest jakiś inny związek" - podkreślił.

Czytaj też: Prezydent: Podstawą nowoczesności jest solidarność wewnątrzspołeczna

Dopytywany, prezydent powtórzył: "Małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny, nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu tak, żeby on nawet był interpretowany inaczej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA