REKLAMA

Duda: Państwo musi mieć bohaterów by móc wychować nowe pokolenie

  • Autor: PAP/AT
  • 29 sierpnia 2016 09:38
Duda: Państwo musi mieć bohaterów by móc wychować nowe pokolenie Polska o Was nie zapomni Żołnierze Niezłomni - powiedział Duda (fot.prezydent.pl)

Państwo, by być silne i wychowywać kolejne pokolenia, musi mieć swoich bohaterów i Polska ich ma – powiedział prezydent Andrzej Duda w Gdańsku podczas uroczystości pogrzebowych"Inki" "Zagończyka", wskazując na Żołnierzy Wyklętych.

Podczas uroczystości pogrzebowych Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" prezydent zapewniał, że Polska nie zapomni ofiary Żołnierzy Wyklętych.

"Polska o Was nie zapomni Żołnierze Niezłomni. Będziemy o Was pamiętać. Wierzę w to, że te groby będą tonęły w zniczach i kwiatach, będziemy przychodzić pod święty dla nas, Polaków Grób Nieznanego Żołnierza tam, gdzie od kilku tygodni, dokładnie od niecałych dwóch, są tablice upamiętniające ofiarę żołnierzy niezłomnych i ich bohaterstwo. Będziemy pamiętali na pewno każdego pierwszego marca o ich święcie, o Dniu Żołnierzy Niezłomnych" - powiedział prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że "państwo żeby mogło być silne, żeby mogło wychowywać młode pokolenia, musi mieć bohaterów". "I Polska ich ma. Ostatnim pokoleniem wielkich bohaterów którzy oddali życie za Polskę są Żołnierze Niezłomni i powstańcy warszawscy; wszyscy którzy wtedy walczyli, najpierw z Niemcami i Sowietami, a potem z komunistami i zdrajcami" - dodał prezydent.

Prezydent przywoływał słowa "Inki", która w liście napisała: "Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba". "Przekazała to, co było dla niej najważniejsze" - podkreślił prezydent.

Dodał, że "Inka" i Zagończyk" zginęli za ojczyznę: on - by Polska istniała; ona - by Polskę odzyskać, bo nie była to rzeczywistość o jaką ona i inni walczyli. "On (…) i ona (…) zachowali się tak samo. Dziś wiemy na pewno, że zachowali się jak trzeba" - ocenił Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Anna KLZ 2016-09-02 07:42:02
    Szanowny Panie Prezydencie, czy do wychowywania pokoleń należy tworzyć BOHATERÓW? gdyż niestety tacy już są - walczą o przejrzystość praw demokratycznych np. w ustawie którą podpisał profesor prawa śp. L. A. Kaczyński z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz.U.07.89.589), czy aktualne jest motto:PRINCEPS LEGIBUS SOLUTUS (PANUJĄCY NIE PODLEGA PRAWOM)
  • Andrzej Stawski (67) 2016-08-29 12:45:52
    Panie Prezydencie D.pa, ja nie chcę , żeby dla moich wnuków wzorem byli mordercy Polaków po wojnie (wasi niezłomni czy tam wyklęci) o sowieckich pseudonimach : Łupaszka, Zagończyk czy Inka (patrz rosyjskie imię Nina). I jeżeli Prezydent, Premier i Minister ON ich gloryfikują, to już powinni być wywaleni na zbita mordę ze swoich stanowisk !!!!!!! Czy to jasne Panie OMC Prezydencie na smyczy idioty KimJarKacza ??????????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA