REKLAMA

Duda: Polska udziela pomocy uchodźcom w Jordanii

  • Autor: PAP/AT
  • 07 listopada 2016 10:49
Duda: Polska udziela pomocy uchodźcom w Jordanii Jordania wymaga wsparcia wspólnoty międzynarodowej - powiedział Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

• Powinniśmy być wdzięczni Jordanii za to, że przyjmuje uchodźców u siebie, blisko ich ojczyzn – mówił w poniedziałek w Az-Zarce niedaleko Ammanu prezydent Andrzej Duda.
• Podkreślił, że Polska udziela pomocy uchodźcom w tym kraju.

Prezydent zaznaczył, że bardzo wielu ludzi z krajów sąsiednich szuka schronienia w Jordanii. "Z wielką satysfakcją chciałbym podkreślić, że Polska udziela pomocy uchodźcom tutaj w Jordanii, rząd polski kieruje na ten cel środki finansowe" - powiedział Duda. Jak dodał, na temat uchodźców rozmawiał podczas wizyty w Jordanii z królem Abdullahem II.

Czytaj też: Uchodźcy, Waszczykowski: Każdy kraj powinien pomagać w takiej skali, na jaką go stać

"Powinniśmy być Jordanii wdzięczni za to, że przyjmuje uchodźców właśnie tutaj, blisko ich ojczyzn, miejsc, gdzie normalnie żyli, by mogli jak najszybciej po zakończeniu konfliktu zbrojnego wrócić do swoich domów" - wskazał. Ocenił, że Jordania w tym zakresie wymaga wsparcia wspólnoty międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA