REKLAMA

Duda: Pracownicy się zwalniają? I bardzo dobrze. Płaćcie im więcej

 • Autor: PAP/AT
 • 08 grudnia 2016 06:48
Duda: Pracownicy się zwalniają? I bardzo dobrze. Płaćcie im więcej - Kiedy słyszę lament, że niektóre firmy mają problem ze znalezieniem pracowników mówię: to bardzo dobrze, to im zapłaćcie więcej. Po prostu - powiedział prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

• Przez lata firmy oszczędzały na wynagrodzeniach pracowników. Teraz narzekają, że nie ma kto pracować.
• Trzeba zapłacić więcej. Po prostu - komentuje biadolenie przedsiębiorców prezydent Andrzej Duda.

Przez lata firmy oszczędzały na wynagrodzeniach pracowników. Wykorzystały kryzys do cięcia nie tylko bonusów, premii i nagród rocznych, lecz także płac zasadniczych. Cięły zarobki, zasłaniając się złą sytuacją na rynku, mimo że eksperci przestrzegali, iż takie działanie jest polityką krótkoterminową.

Pracodawcy nie tylko cięli wynagrodzenia, lecz także zepchnęli pracowników z etatów na umowy śmieciowe i w szarą strefę.

Teraz przedsiębiorcy załamują ręce, bo brakuje pracowników. W niektórych branżach sytuacja jest katastrofalna.

"Kiedy słyszę lament, że niektóre firmy mają problem, bo pracownice się zwalniają, dlatego że jest program 500 plus i kobiety mówią, że im się nie opłaca pracować za 1200 zł, mówię: to bardzo dobrze, to im zapłaćcie więcej. Po prostu" - tak prezydent Andrzej Duda skomentował biadolenia przedsiębiorców.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Przy nadziei 2016-12-08 09:07:15
  Dobrze to będzie jak się zwolni Duda.
 • Ciekawy 2016-12-08 08:37:17
  Ciekawe skąd PIS weźmie pieniądze na 500+ jeżeli zamkną się te zakłady w których ludzie nie chcą pracować bo mają pieniądze z 500+?
 • Tak właśnie jest 2016-12-08 08:32:48
  Pomimo, że nie jestem sympatykiem tejże opcji politycznej, to Pan Prezydent celnie trafił w sedno sprawy. Nie ma już w Polsce frajerów by pracować za stawki, które oscylują w granicach realnego minimum socjalnego. Problem jest z przedsiębiorcami generalny, ich poziom wiedzy i zarządzania powoduje, że jedynym atutem ich biznesu jest ....koszt pracy. Brawo przedsiębiorcy! nie tylko brakuje w Polsce rąk do pracy ale niestety również głów do kierowania...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA