REKLAMA

Duda: Rada Dialogu Społecznego jest niezwykle potrzebna w państwie

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2016 11:35
Duda: Rada Dialogu Społecznego jest niezwykle potrzebna w państwie Rada Dialogu Społecznego w Pałacu Prezydenckim (fot.Grzegorz Jakubowski/KPRP)

• Rada Dialogu Społecznego, to ciało niezwykle ważne i potrzebne w polskim państwie - powiedział prezydent Andrzej Duda w środę na uroczystym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego.
• Rada pracuje w sposób wytężony i pożyteczny - dodał.

Na wstępie posiedzenia prezydent powołał do Rady nowego członka ze strony rządowej - szefową gabinetu premier Beaty Szydło Elżbietę Witek. Prezydent wyraził nadzieję, że Witek - jako jedna z najbliższych współpracowników premier Szydło, będzie w Radzie "wartością dodaną".

"Rada Dialogu Społecznego, to ciało niezwykle ważne i niezwykle potrzebne w polskim państwie, które zastąpiło funkcjonującą przez wiele lat formułę Komisji Trójstronnej, formułę, która, jak wszyscy państwo wtedy zgodnie twierdziliście, wyczerpała się" - powiedział Duda.

Podczas środowego posiedzenia Rada podsumuje rok swej działalności. Kierowanie Radą przejmie przedstawiciel pracodawców - prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz - po roku szefowania nią przez przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudę.

Zdaniem prezydenta, Rada pracuje w sposób niezwykle "wytężony i pożyteczny". "Miałem tę możliwość, aby w spotkaniach Rady brać udział. Dziękuję za to, bo było to bardzo ciekawe doświadczenie, móc wysłuchać głosów tych, którzy dzisiaj są rzeczywistą, w moim przekonaniu, reprezentacją społeczną, reprezentacją pracowników i pracodawców, a także reprezentacją strony rządowej" - zaznaczył.

"Dialog jest niezwykle potrzebny partnerom społecznym i przedstawicielom pracodawców, ale także jest potrzebny polskiemu rządowi, po to, żeby omówić problemy, omówić i ocenić projekty ustaw, żeby wprowadzać takie rozwiązania, które nie tylko spotykają się z akceptacją ze trony partnerów społecznych i przedstawicieli pracodawców, ale także takie, które przede wszystkim są potrzebne Rzeczypospolitej, które pozwalają naprawiać polskie państwo" - powiedział Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że jego współpraca z Radą będzie się układała dobrze. Zapewnił, że jest zawsze otwarty na rozmowę i dialog z Radą".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA